22 Ekim 2020 Perşembe

İHL’yi Fethiye Ayakkabı İnşaat yıkacak

İHL’yi Fethiye Ayakkabı İnşaat yıkacak

53 yılda binlerce öğrenci mezun veren İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi yıkılıyor. Bina yıkım ihalesini 324 bin 250 TL bedel ile Çalık Grup bünyesindeki Fethiye Ayakkabı İnşaat kazandı.

13 Ekim 2020 Salı 20:52 Güncel

Eski Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı merhum Necati Çelik’in de aralarında bulunduğu 53 yılda binlerce öğrenci mezun veren İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi binası depremde hasar görmüştü. Bunun üzerine okul, boşaltılan Gazi Lisesi’nin eski binasına taşınmış, mevcut binanın yıkımına ve yeniden yapılmasına karar verilmişti. İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi ile yurt binasının yıkım ve hafriyat kaldırma ihalesi okul binasında gerçekleşti. İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Koruma Derneği Başkanı Ali Ayaz’ın komisyon başkanı olduğunu ihalenin komisyon üyeliklerini Abdullah Özkırklar, İsmet Ramazan Öztürk, Yakup Turan, Hüseyin Seven gerçekleştirdi. İhaleye ayrıca Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Yunus Emre Arslan’da katıldı.

342 BİN 250 TL BEDEL

İhaleye Yiğit Metal, Mert Yıkım Enkaz, Tuğba Yıkım Enkaz, Doğan Hafriyat Yıkım, Aslan Ticaret, Beşler Metal, Özay Hurdacılık, Türkdem Hurda Metal Geri Dönüşüm, Fethiye Ayakkabı İnşaat, Kayra Geri Dönüşüm, Cengizhan Metal Geri Dönüşüm, Alkar Yıkım, Suat Yıldırım olmak üzere 13 firma ihaleye katılmak için zarf verdi. Aslan Ticaret son anda ihaleden çekildi. İhale 12 firma ile gerçekleşti. 306 bin 800 TL’den başlayan ihaleyi 324 bin 250 TL bedel ile Çalık Grup bünyesindeki Fethiye Ayakkabı İnşaat kazandı.

75 GÜNDE BİTECEK

İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi 1997 yılı mezunu olan Çalık Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recep Çalık, kimseyi mahcup etmeden bina yıkım ve hafriyat kaldırma işlerini tamamlayacaklarını söyledi. Yıkım işleminin en geç 10 gün içerisinde başlaması bekleniyor. Fethiye Ayakkabı İnşaat’a yıkım ve hafriyatı kaldırması için dernek yönetimi tarafından verilen süre ise 75 gün. Yıkılacak binanın yerine ise TOKİ tarafından yapılacak yeni bina 5 bin metrekarelik alana inşa edilecek. Yeni yapılacak binada 26 derslik, 1 pansiyon, 6 laboratuvar, konferans ve spor salonu ile mescit yer alacak.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Ellibeş, İmam Hatip Okullarının kuruluşunu kutladı

Başkan Ellibeş, İmam Hatip Okullarının kuruluşunu kutladı