25 Ekim 2020 Pazar

İki açılışı da iptal etti; Başkan Yıldırım’ın Covid hassasiyeti

İki açılışı da iptal etti; Başkan Yıldırım’ın Covid hassasiyeti

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ilçe halkının büyük bir heyecanla beklediği iki projenin açılışını ‘önce sağlık’ diyerek iptal etti

02 Ekim 2020 Cuma 14:13 Güncel

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım,seçim beyannamesinde yer alan projeleri birer birer hayata geçiriyor.Başkan Yıldırım, yeni dönemde yapmayı taahhüt ettiği projelerden Sokak Hayvanları Tedavi, Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezi ile Trafik Çocuk Eğitim Parkı’nı tamamladı, açılışa hazır hale getirdi. Karamürsel için büyük önem taşıyan, ilçe halkının heyecanla beklediği her iki projenin de açılışı 5 Ekim Pazartesi günü saat 11.00’de yapılacaktı.

GENELGEDE YOK AMA

Karamürsel Belediyesi açılış için tüm hazırlıkları tamamlamıştı ki İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine ‘koronavirüs tedbirleri’ ile ilgili ek genelge gönderdi. Genelgeye göre; STK, meslek kuruluşları, birlik ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler 1 Aralık’a kadar ertelendi. Genelge, belediyeleri kapsamamasına rağmen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ‘önce sağlık’ diyerek,her iki projenin açılışını da iptal etti.

‘ÖRNEK OLMALIYIZ’

İçinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayatın temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskleri yönetmek, hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla bu kararı aldıklarını söyleyen Başkan Yıldırım, “Har iki projemizin açılışını vatandaşlarımızın heyecanla beklediğini biliyorduk ancak önceliğimiz halkımızın sağlığı. Bu konuda topluma örnek olmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet, Gültepe’nin 18 yıllık çilesine son verdi

Hürriyet, Gültepe’nin 18 yıllık çilesine son verdi