18 Ocak 2021 Pazartesi

İki dernek birleşme kararı aldı

İki dernek birleşme kararı aldı

Körfez’de kurulu olan ve Ağrılı hemşehrilere hitap eden iki dernek birleşme kararı aldı. Alınan kararla, daha önce kurulan Körfez Ağrılılar Derneği iken aynı isimle yeni bir derneğin kurulması sonrasında Kocaeli Körfez Ağrılılar Derneği olan dernek ve Körfez Ağrılılar Derneği aynı çatı ve isim altında birleştiler. Birleşme kararı sonrasında derneğin adı Kocaeli Körfez Ağrılılar Derneği, Başkanı ise Nurettin Kaplan olarak açıklandı

29 Aralık 2020 Salı 23:24 Güncel

İki dernek yönetimi tarafından alınan birleşme kararı sonrasında başkanlar Nurettin Kaplan ve Ahmet Ertem ile yöneticiler dernek lokalinde toplandılar. Burada yapılan konuşmalarda birleşme kararının gerekçeleri, kazandıracağı güç ve birlikte yapılabilecek çalışmalar anlatıldı. Ardından birleşme kararı açıklandı ve iki başkan el sıkışarak güç birliğini tamamladılar. Birleşme kararının bildirilmesinden sonra yapılan açıklamada, yeni oluşumun amacı hakkında şu bilgiler verildi:

“BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ"

Bizler Kocaeli Körfez Ağrılılar Derneği ve Körfez Ağrılılar Derneği olarak Körfez ilçesinde Ağrılı hemşerilerimizin kültürel değerlerini yaşatmak, gelecek nesillere doğru olarak aktarmak adına kurulmuş sivil toplum kuruluşlarıyız. Körfez ilçemizde Ağrılı hemşerilerimizi temsil etmede, iki derneğe gerek olmadığını, birlikte olmanın rahmet, ayrılığın azap olduğu anlayışı doğrultusunda tek çatı altında buluşmaya, bir ve beraber olmaya yönetim kurulları olarak karar aldık. Bu süreci olabildiğince üyelerimizle ve hemşerilerimizle istişare ettik. Hemşerilerimiz tarafından bu birliktelik büyük oranda teveccüh ile mutlulukla kararlaştırmıştır.

TEK ÇATI ALTINDA

Gene bizler, yaşadığımız ilçede hemşehrilerimize verimli olma, bir arada olma birlikte hareket etme, sorunlara birlikte çözüm bulma adına bütünleşmeyi sağlamak, kimsenin dini inancına, dünya görüşüne, siyasi duruşuna takılmadan hep birlikte el ele birliğimizi, dirliğimizi koruyarak faydalı işlere imza atmak düsturuyla tek çatı altında birleşmeye  karar verdik. Körfez Ağrılılar Derneğimiz Dernek faaliyetlerini sonlandırarak Kocaeli Körfez Ağrılılar Derneği çatısı altında hep birlikte hizmet etmeye devam kararı ile birlikte Bundan sonraki süreçte Körfez ilçemizde Ağrılı hemşerilerimizi temsilen Kocaeli Körfez Ağrılılar Derneği olarak Başkan Nurettin Kaplan başkanlığında devam edecektir. Bize inanan, bize güvenen herkese teşekkür ederiz” denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Muhtardan, SMA hastası Hamza için kampanya

Muhtardan, SMA hastası Hamza için kampanya