04 Aralık 2020 Cuma

İktidara yakın medya Albayrak’ın istifasını veremedi

İktidara yakın medya Albayrak’ın istifasını veremedi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Haberin üstünden saatler geçmesine karşın iktidara yakın medya kuruluşları haberi vermeye cesaret edemedi

08 Kasım 2020 Pazar 23:58 Güncel

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaklaşık 5 yıldır sürdürdüğü bakanlık görevinden sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etti. İstifasını sosyal medya hebasından duyuran Albayrak  “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım” ifadelerini kullandı.

CESARET EDEMEDİLER

Bakan Albayrak’ın istifasını duyurması sonrası bazı AK Partili vekiller kendisine övgü mesajları yağdırdı. İstifa duyurusundan saatler geçmesine rağmen iktidara yakın medya bu haberi vermek istemedi. Berat Albayrak istifa haberini duyuralı saatler geçmesine rağmen TRT Haber, Sabah, CNN Türk, Milliyet, Hürriyet, NTV, Yeni Şafak gibi basın yayın organları bu haberi veremedi. Haber Türk ise ancak "Bakan Albayraktan istifa paylaşımı" deme cesareti gösterebildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldızlı istifaya çağırmıştı Hamza Şayir’i çizdiler!

Yıldızlı istifaya çağırmıştı Hamza Şayir’i çizdiler!