29 Mart 2020 Pazar

İlçeler Halk Ekmek bekliyor... 30 büfe siparişi verildi

İlçeler Halk Ekmek bekliyor... 30 büfe siparişi verildi

İlk olarak İzmit’te başlayan satışın ardından Karamürsel, Gölcük, Başiskele, Kartepe, Kandıra, Derince ve Dilovası ilçelerinde Halk Ekmek satışları bekleniyor. Mevcut Halk Ekmek büfelerinde ise satışlar 12 bine ulaştı

26 Şubat 2020 Çarşamba 13:36 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası arasında imzalanan protokol sonrası İzmit’te 2 Aralık 2109 tarihinde başlayan halk ekmek satışları devam ediyor. 9 Aralık 2019’dan itibaren 15’e çıkan satış noktalarında günlük 10 bin ekmek satışına ulaşıldı. Fırıncılar Odası ve Büyükşehir Belediyesi halk ekmek protokolü gereği diğer ilçelerde de halk ekmek satışı yapılması kararı alındı. İlk olarak İzmit’te başlayan satışın ardından Karamürsel, Gölcük, Başiskele, Kartepe, Kandıra, Derince ve Dilovası ilçelerinde Halk Ekmek satışları bekleniyor. Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı yaptığı açıklamada çalışmaların sona geldiğini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 tane büfe siparişi verildiğini ifade etti.

SATIŞLAR 12 BİN EKMEK SATIŞINA ULAŞTI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı şunları söyledi: “Halk ekmek satışlarımız sağlıklı bir şekilde sürüyor. İzmit’te en düşük satış 10 bin ekmek ile devam ederken ortalama 12 bin ekmek satışına kadar çıktı. Diğer ilçelerde kurulacak büfeler sonrasında satış başlayacak. Biz oda olarak buna hazırız.

BÜFELER GELDİĞİNDE ÇALIŞMA BAŞLAYACAK

Diğer ilçeler için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 30 tane büfe siparişi verdi. Büfeler geldiğinde çalışmalar başlayacak. Örneğin ilk 5 büfe geldiğinde Kartepe’ye belirli olan yerlere büfeler koyularak satış başlayacak. Şu anda Karamürsel, Gölcük, Başiskele, Kartepe, Kandıra, Derince ve Dilovası’nda Halk Ekmek satışı başlamadı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatlarında son durum