22 Ekim 2020 Perşembe

İmam hatiplilerden Mütercimler hakkında suç duyurusu

İmam hatiplilerden Mütercimler hakkında suç duyurusu

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Kocaeli Adliyesinde, Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu

09 Eylül 2020 Çarşamba 15:51 Güncel

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler televizyon programında imam hatiplilere yönelik "İmam hatipten mezun olmuş olanlar karşımıza bakın ne olarak çıkıyor; cinsi sapık, sahtekâr, ahlaksız...” ifadelerini kullandı. Mütercimler’in bu sözleri büyük tepkiye neden oldu. Bu tepkiler üzerine İmam Hatipliler Derneği dün 81 ilde eş zamanlı olarak Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu. Konu ile ilgili İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Ali Küçükkeskin, suç duyurusundan önce basın açıklamasında bulundu.

GENİŞ KATILIM

Kocaeli Adliyesindeki suç duyurusuna KİHMED Başkanı Ali Küçükkeskin’in yanı sıra AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, TÜMSiAD Kocaeli Şube Başkanı Abdülkadir Yılmaz, İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, KİHMED yönetim kurulu üyeleri ve imam hatip mezunları katıldı.

“HAKARETTE BULUNMUŞTUR”

Basın açıklamasını İmam Hatipliler adına okuyan İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Başkanı Ali Küçükkeskin,"Bir televizyon kanalında İmam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimlerhalkı kin ve düşmanliğa tahrik, "hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama" fillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davrandığından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz. Haber Global'de katıldığı programda Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına hakarette bulunmuştur.

“ÜZÜNTÜMÜZÜ ARTTIRMIŞTIR”

Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır. İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıl önce kurulan imam hatip okulları, kamuoyunun yakından bilindiği gibi halkımızın teveccühü ile bugüne ulaşmış eğitim kurumlarındandır.

“DÜŞMAN BİR ZİHNİYET”

Mezunlarımız dün olduğu gibi bugün de esnafından, mühendisinden devlet adamına kadar ülkemizin dört bir yanında hizmet vermektedir. Bir tv programında sıradan bir cümle gibi görünen, fakat gayet bilinçlice sarf edilmiş cümleler aslında, kurulduğu günden bu yana Imam Hatip camiası ve değerlerine düşman bir zihniyetin dışa vurumudur. Hedefi Türkiye' dir.  Hedef 83 milyonluk birlik ve beraberliğimizdir.

“KAR KALMAMASINI İSTİYORUZ”

Kurulduğu günden bu yana milletine hizmetten başka bir gaye edinmemiş olan imam hatip okullarına yönelik bu tavrı şiddetle kınıyoruz. Camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan şahıs hakkında kamu davası açılmasını ve iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz. Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına, bu tur davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYA DAVET EDİYORUZ”

Adaletin yerini bulması, sadece İmam Hatip camiasina değil, toplumumuzun herhangi bir kesimine yönelik hakaret ve iftira dolu sözlerin, böyle kolaylıkla hakaret ve iftira dolu sözlerin, böyle kolaylıkla başka bir kişi, zümre veya grup getirilmemesine büyük katkı sağlayacak, hiç kimse başka bir kişi, zümre veya grup hakkında cüret edemeyecektir. Son olarak, imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan iş adamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnafı, kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım talebi

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım talebi