10 Temmuz 2020 Cuma

İmamoğlu: Hürriyet ile çok güzel işler yapacağız

İmamoğlu: Hürriyet ile çok güzel işler yapacağız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i ziyarete İzmit’e geldi. Kendisini Belsa önünde bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen İmamoğlu, "Sizlere söz veriyorum. İzmit ile Fatma hanım ile çok güzel işler yapacağız" dedi

19 Ekim 2019 Cumartesi 18:44 Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i ziyarete İzmit’e geldi.  İmamoğlu’nu Belsa önünde kalabalık bir topluluk karşıladı. İmamoğlu’na Bolu Belediye Başkanı Tanju Özkan da eşlik etti. İmamoğlu, İzmit Belediye binası önünde toplanan yüzlerce kişiyi selamladı. Belsa Plaza önünde toplanan kalabalığa seslenen İmamoğlu şunları söyledi; “Biz işimizi yapacağız, şehirlerimizin değerlerine sahip çıkacağız. O şehrin tarihine sahip çıkacağız, yanlış giden işlere dur diyeceğiz. Bakın yanlış bir şeyi size anlatacağım, Allah aşkına devletin bir malını ticari fonksiyon içermeyen malını hem de değerli bir kıymeti Haydarpaşa ve Sirkeci'yi bir kurum bir başka kuruma bu tarzda maliyetler için kendi devrini mülk edebilir? Bizi men eden belli olmayan yada olan şaibe yaratarak bir ülkenin kamunun malını daha düne kadar 3 bin TL maaşla çalışan bir şehrin en kıymetli mallarından ikisini devreden anlayışın karşısındayız.

DEPREMDE GEÇMİŞ OLSUN DEMEYE GELMİŞTİM

Bakın öyle yanlışlara göz yumma devri bitti, hep birlikte mücadele hukuki tüm haklarımızı yapacağız. Milletin hakkını öyle çar çur etmek yok. Biz istiyoruz ki bu tür aymazlıklar bu tür kuralsızlıklar yok  olsun. Millet yoruldu, bitecek göreceksiniz bunu hep birlikte başaracağız. Bugün İzmit’teyiz, bu kent 20 yıl önce bir depremle sınav verdi bir insan olarak bir parçası olarak insanlara geçmiş olsun demeye gelmiştim. O dönemin insanları ve belediye başkanları sınav verdi. Ne yazık ki depremi tehdit olarak görüyoruz. Bu kadar depremin içinde olarak tedbirlerimizi almalıyız.

BİRLİKTE BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ

İzmit Belediyesi'yle güzel işlerde bulunacağız, çünkü bu iş milli bir meseledir. Bu sorunu hep birlikte çözmeliyiz. Birileri bazı meselelere siyasi gözle bakabilir biz ise bu meseleleri siyasi meselelerden ayırarak bakacağız. Deprem milli meseledir, bunlar siyasete karıştırılmaz. Milli meseleler tartışılırken gelin benim partime benim partimde çözelim denmez. Partiler araçtır, ben CHP’nin has bir evladıyım her zamanda CHP’ye layık olacağım. Esas olan milletine ve devletine hizmettir. Siyasi ahlak bunu gerektirir. Bir partinin liderine kendini harcamak yanlıştır, gaflettir, delalettir. Biz demokrasiye sahip çıkacağız özgürlüğe ve cumhuriyete sahip çıkacağız. 29 Ekim’e çok az kaldı 100. yılına gidiyoruz. Bayramımızın, yani bu millet özgürlüğüne kolay kavuşmadı. Cumhuriyeti de kolay kurmadı. Her birimizin o kanlarını dökenlere layık olmamız gerekir. Bir borcumuz var bu güzel memleketin demokrasiye kavuşmasını sağlayan Atatürk’e minnet borçluyuz. İstanbul’da, İzmit’te, Bolu’da her yerde birlikte güzel başarılara imza atacağız”

SIKI BİR DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

Belsa Plaza önündeki konuşmanın ardında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in makamında kısa bir açıklama yapan Ekrem İmamoğlu; “Bugün Melen Barajı incelememiz vardı. Hazır programa koymuşlar ‘İzmit’e de uğramadan olmaz’ dedim, mutlaka planlayın. İzmit Belediyesi’yle sıkı bir dayanışma içinde olmalıyız ve olacağız da. Yerel yönetimlerin en üst seviyede başarı elde etmeli ki yanı sıra Türkiye’mizin başta İstanbul olmak üzere diğer kentlerin başarılı olması Türkiye’yi harekete geçirecek. İstanbul’un kıymetinin farkındayım. Halkımızla düşünüp karar vereceğiz ve görecekler ki böyle olunca bir şehir daha rahat yönetiliyor. 21 yüzyılın bize gösterdiği üslup budur. Demokrasinin güçlenmesi için bu sorumluluklardan kaçmayacağım varsa bir haksızlık hukuksuzluk ona karşı mücadele eseceğiz hep birlikte bunu başarırız. Başkanıma beni ağırladığı için çok teşekkür ediyorum yolu açık olsun.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfezli esnafın filmlere konu olacak hikayesi: Tabuta girip uyuyunca...

Körfezli esnafın filmlere konu olacak hikayesi: Tabuta girip uyuyunca...