23 Ocak 2021 Cumartesi

İmamoğlu, KİPTAŞ İzmit için geldi: Temel atma önümüzdeki ay

İmamoğlu, KİPTAŞ İzmit için geldi: Temel atma önümüzdeki ay

İBB iştiraki olan KİPTAŞ ile İzmit Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilecek olan depreme dayanıklı konut projesi hayata geçiyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’te yapılacak sosyal konut alanını gezdi

27 Kasım 2020 Cuma 16:57 Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet arasında gelişen pek çok proje ortaklığının ilki olan konut projesi hayata geçiyor. Başkan İmamoğlu ile Başkan Hürriyet, İBB iştiraki olan KİPTAŞ ile İzmit Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilecek olan depreme dayanıklı konut projesi için konutların yapılacağı İzmit Arızlı Akpınar bölgesinde bir araya gelerek, saha incelemesinde bulundu. İzmit Arızlı bölgesine yapılacak konutların arazisi de böylelikle tam olarak netleşti.

ARAZİDE İNCELEMELERDE BULUNDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Depreme Dayanıklı Konut Projesi için dün İzmit Arızlı Akpınar bölgesine gelerek arazide incelemelerde bulundu. Buradaki incelemelerin ardından, İzmit Belediyesine gelerek meclis salonunda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, başkan yardımcıları, meclis üyeleri yer aldı.

EKREM BAŞKAN ABİLİK YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin konut şirketi KİPTAŞ, İzmit Belediye ile ilimizde yapmak istediği sosyal konut projesi ile nitelikli ve modern evler inşa edecek. Bölge olarak ise İzmit Arızlı bölgesi seçildi. Arızlı Akpınar ‘ da bulunan arazide konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, "Ekrem Başkanımız 'Birlikte güzel işler yapacağız'  demişti sözünü tuttu. Bunu kısa süre içerisinde gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bugün burada bismillah diyoruz. KİPTAŞ  hem yeri buldu hem de projeyi çok hızlı bir şekilde hazırlıyor. Bu kente depreme dayanıklı sosyal konut projesine imza atacağız. Bize abilik yaptığı için Ekrem Başkana çok teşekkür ediyorum. Bu başlangıç projeler devam edecek" dedi.

İZMİT CAN DAMARI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise şu ifadelere yer verdi: "İstanbul şehri Türkiye’nin lokomotifidir. İstanbul yakın coğrafyasıyla çok sıkı diyalog halinde olmak zorundadır. Marmara Bölgesi'nin tümünü etkileyen kent İstanbul'dur. En sıkı ilişkimizin başında Kocaeli var. En hızlı iletişimi İzmit ilçesiyle ile kurduk. İzmit Kocaeli'nin can damarı. Çalışkan ve istekli bir belediye başkanı var. Burada kalmak istemiyoruz, burada her zaman projeler yapmayı düşünüyoruz. Fatma başkanımız ile çok daha güzel işler yapacağız. Bizim kapımızı çalan her belediye ile çalışmaya hazırız" dedi.

TEMEL ÖNÜMÜZDEKİ AY

Buradaki incelemelerin ardından, iki belediye başkanı İzmit Belediyesine gelerek meclis salonunda proje hakkında bilgiler aktardı. İlk olarak konuşan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt,” Sosyal Konut projesi yapacağız. Bazı değişikliklere gidiyoruz. Butik bir sosyal konut projesi yapacağız. Butik diyoruz çünkü erişilebilir tasarım projeleriyle çalışacağız. Önümüzdeki ay içerisinde temel atma ve lansman projelerimizi paylaşacağız. Yakın zamanda tamamlama sürecine gireceğiz. 143 bağımsız birimden oluşan bir proje. Yeni dönemdeki en büyük anlayış şeffaf olmak. 10 binin üzerinde kişilerin katılımıyla projenin işleyişine başlayacağız. Bundan sonra yapılacak diğer sektör temsilcilerine örnek olmasını bekliyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gelecek Kocaeli’de kadınlar kolları sıvadı

Gelecek Kocaeli’de kadınlar kolları sıvadı