25 Ocak 2021 Pazartesi

İnterteks Fuar alanı ibadete açılıyor

İnterteks Fuar alanı ibadete açılıyor

Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, bu hafta itibariyle Cuma namazlarının İnterteks Fuar Alanı’nda kılınacağını açıkladı

16 Aralık 2020 Çarşamba 12:31 Güncel

Koronavirüs vakalarından dolayı vatandaşlar Cuma namazlarını açık havada ve sosyal mesafeye uyarak kılıyordu. Havaların soğuması ve yağışların artış göstermesi ile birlikte açık alanda namaz kılmak mümkün olmamaya başladı. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına Kocaeli Müftülüğü, İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi’nin Cuma namazlarına açılabileceğini kamuoyuna açıkladı.

“USLU TALEP ETMİŞTİ”

Saadet Partisi İl Yöneticisi Sedat Doğu Uslu, önceki hafta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda havaların soğuması nedeni ile Cuma namazlarının camii avlularında değil Kocaeli İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi başta olmak üzere yönlendirilecek kapalı alanlarda yapılmasını talep etmişti. İnsanların soğuk havadan etkilenmemesi için bunun yapılmasının şart olduğunu ifade eden Uslu’nun açıklamasının üzerinden 2 hafta geçtikten sonra Kocaeli il Müftüsü Sinan Cihan, Cuma Namazları için İnterteks Fuar Alanı’nı ibadete açtı.

“HER CUMA İNTERTEKS’TE DE KILINACAK”

Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Malum olduğu üzere içinde bulunduğumuz süreçte camilerimizde namazları fiziki mesafeye riayet ederek kılıyoruz. Mevsim şartları gereği yağışlı havalarda cuma namazlarında sıkıntı yaşanmaması için 18 Aralık Cuma gününden itibaren her cuma İnterteks Kapalı Fuar Alanında da cuma namazı kılınacaktır. Halkımıza saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hacıoğlu, “Üvey evlat muamelesi görüyoruz”

Hacıoğlu, “Üvey evlat muamelesi görüyoruz”