19 Eylül 2020 Cumartesi

İş disiplinini bozan cezasız kalmaz!

İş disiplinini bozan cezasız kalmaz!

İzmit Belediyesi, iki işçi arasında yaşanan kavga sonrasında, her iki işçiyle de ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu

30 Temmuz 2020 Perşembe 19:40 Güncel

İzmit Belediyesi, iki işçi arasında yaşanan kavga sonrasında, her iki işçiyle de ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Belediyeni açıklaması şöyle: ‘’İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışan iki personel arasında sözlü ve fiziki kavga eylemi yaşanması üzerine her iki personel hakkında İzmit Belediyesi Teftiş Kurulu tarafından soruşturma başlatılmıştır. Yapılan soruşturma neticesinde her iki personelin disipline sevkine karar verilmiştir. Bekaş’ta işçi statüsünde bulunan Bülent Aktop işçi disiplin kuruluna, 657 devlet memurları Kanununa tabi memur statüsündeki Burhan Çakır ise memur disiplin kuruluna sevk edilmiştir.

BİRÇOK CEZASI VARDI

Disiplin kurullarının soruşturması neticesinde; daha önce pek çok defa İş Kanunu ve işyeri iç yönetmeliğine aykırı davranışlarda bulunması sebebiyle birçok cezası bulunan ve tüm uyarılara rağmen davranışlarında düzelme bulunmayan Bülent Aktop’un iş sözleşmesi, Disiplin Kurulu tarafından 4857 sayılı İş Kanunu’nun 25’inci Maddesi 2’nci fıkrası d) bendi ve iş yeri iç yönetmeliği eki disiplin ceza cetveline göre feshedilmiştir.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

657 Devlet Memurları Kanununa tabi memur kadrosu çalışanı Burhan Çakır hakkında; Memur Disiplin Kurulu’nda açılan soruşturma devam etmekte olup; İzmit Belediyesinde iş disiplinini bozan kim olursa olsun bu tür hareketlerin cezasız kalmayacağının bilinmesini isteriz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yine bildiklerini okudular: Sağlıksız koşullarda kurban kestiler

Yine bildiklerini okudular: Sağlıksız koşullarda kurban kestiler