01 Aralık 2021 Çarşamba

İşçilere polis müdahalesi: Kocaelili başkan da gözaltında

İşçilere polis müdahalesi: Kocaelili başkan da gözaltında

Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi işçiler 5 aydır maaşlarını alamadıkları için Eskişehir’den Ankara’ya yürümek istedi. İşçilere polis müdahale etti. Genel Başkan Adnan Serdaroğlu hastaneye kaldırılırken, Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şubesi eski Başkanı Hami Baltacı ve çok sayıda işçi gözaltına alındı

24 Ekim 2019 Perşembe 14:26 Güncel

Birleşik Metal İş Sendikası’nın Eskişehir’de örgütlü Zeytinoğlu grubu bünyesindeki Entil Endüstri, Hapalki Döküm ve Tarkon Makine’de çalışan işçiler yaklaşık 5 aydır maaşlarını alamıyordu. Genel Başkan Adnan Serdaroğlu, Örgütlenme Daire Başkanı Hami Baltacı ve çok sayıda işçi haklarını için Ankara’ya yürüyüşü geçti.

POLİS MÜDAHALESİ

Yürüşüye çok sert bir şekilde müdahale eden polis 32 işçiyi gözaltına aldı. Aralarında Genel Başkan Adnar Serdaroğlu’nun da bulunduğu çok sayıda işçi ise hastaneye kaldırıldı. Birleşik Metal-İş Sendikası eski şube başkanı, genel merkez yöneticisi Hami Baltacı ise işçilerle birlikte gözaltına alındı. Baltacı ve diğer gözaltındaki işçilerin ifade verme işlemeleri devam ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Orhan civek

24 Ekim 2019 Perşembe 16:50

Hak aramak suç bu ülkede

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP Derince, muhtarlara gitti

CHP Derince, muhtarlara gitti