02 Mart 2021 Salı

İsim benzerliği vatandaşı mağdur etti!

İsim benzerliği vatandaşı mağdur etti!

Et ve Süt Kurumu’nun geçtiğimiz sene İzmit’ten çekilmesinin ardından yerine benzer ismi taşıyan özel bir işletme açıldı. Benzer bir ismi tabelaya taşıyan yeni işletme vatandaşların mağduriyet yaşamasına neden oldu

10 Aralık 2020 Perşembe 12:38 Güncel

İzmit’te Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Et ve Süt Kurumu geçtiğimiz yıl kapanıp ilçeden çekildi. Ancak benzer isimde tabelayı taşıyan yeni işletme vatandaşların mağduriyet yaşamasına neden oldu. Halkın daha ucuz ve sağlıklı et ürünlerinin tüketmesi amacı ile kurulan Et Süt Kurumu’nun yerine şahsa bağlı özel işletme açıldı. Et Balık İzmit ismi ile vatandaşlara et ve mamüllerini satmaya devan eden işletme, ürünlerinin fiyatlarını piyasa şartlarında ya da üstünde satışa sunarak halkın yanlış yönlenmesine yol açıyor. Devlete bağlı Et ve Süt Kurumu’ndaki ürünler piyasa değerinin altında iken İzmit’te şu an hizmet veren Et Balık İzmit işletmesi aynı fiyatlardan vatandaşlara hizmet vermiyor.

CİMER’E ŞİKAYET ETTİ

İzmit’teki bir vatandaş geçtiğimiz ay isim benzerliği yanılgısına düşüp uygun fiyata et almak için Et Balık İzmit işetmesine gitti. Gerçekleştirdiği alışveriş sonucunda ödediği rakama şaşıran vatandaş işletmeyi  Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne(CİMER) şikayet etti. CİMER’den gelen cevap ise, Türkiye genelinde parekende hizmeti veren sadece 17 kurumun olduğu ve bu kurumlardan hiç birinin Kocaeli İzmit’te olmadığı yönündeydi. CİMER, konu ile ilgili birkaç kez şikayet daha aldıklarını ve bu tür mağazaların bir kısmı ile hukuki davalarının devam ettiklerini belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Esnaf destek paketinin detayları netleşti

Esnaf destek paketinin detayları netleşti