05 Haziran 2020 Cuma

İsmail Devrim davasında dosya kapandı

İsmail Devrim davasında dosya kapandı

Türkiye’yi üzen “intihar eden baba İsmail Devrim” haberini yapan gazeteci Ergün Demir gözaltına alınmış ve mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı. Yakın bir zamanda ise savcılık ‘kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına’ karar verdi. Böylece soruşturma dosyası kapandı

14 Mayıs 2019 Salı 17:07 Güncel

Körfez Yukarı Hereke 17 Ağustos Mahallesi Ortanca Sokak 19. Ada E-3 Daire 1’de oturan İsmail Devrim (45), 20 Eylül 2018 tarihinde intihar etmişti. Bir trafik kazası sonrası raporlu olan baba Devrim’in, lisede okuyan çocuğuna okulun istediği pantolonu alamadığı için canı çok sıkılmış ve sonrasında bu acı olay meydana gelmişti. Olay sonrası acılı ailenin evine giden ve İsmail Devrim’in eşiyle görüşen gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ergün Demir’in haberi büyük yankı uyandırmıştı.

BELGEYİ YAYINLADI

Birçok vatandaş Devrim ailesine destek olmak için çaba gösterirken Kocaeli Valiliği, olayın ‘psikolojik’ nedenlerden kaynaklı olduğunu iddia ederek haberi yalanlamaya çalışmıştı. Gazeteci Demir, haberin yayınlanmasından bir gün sonra ise İsmail Devrim’in eşiyle yaptığı görüşmenin ses kaydını da yayınlamak durumunda kalmıştı.

GÖZALTINA ALINMIŞTI

Bu noktadan sonra ise İsmail Devrim’in eşinin ‘Gizli kayıt yapma’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu Ergün Demir, İzmit’te polis tarafından gözaltına alındı. Körfez Cumhuriyet Savcılığına ifade veren Demir, adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilmiş, mahkeme ise Gazeteci Demir’i adli kontrole gerek duymaksızın serbest bırakmıştı.

DOSYA KAPANDI

Yürütülen soruştuma sonucunda kamu davası açmaya yeterli şüphe bulunduğu ama Ceza Mahkemesi Kanunu’nun 235. maddesi gereğince uzlaşmaya tabi suçlardan olduğu anlaşılınca konu uzlaştırıcıya gönderildi. Her iki tarafın da herhangi bir edim talebinde bulunmaması ve uzlaşılması nedeniyle Körfez Cumhuriyet Savcılığı ‘kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına’ karar verdi. Böylece soruşturma dosyası kapadı.

FAZLA KONUŞMAYA GEREK YOK

Son gelişme üzerine kısa bir açıklama yapan Demir, “O gün de söyledim, şimdi de söylüyorum; bu bir köşe yazısı değildi. Belgesi olan her yönüyle eksiksiz bir haberdi. Ben gazeteciyim, benim için öncelikli olan haberin doğru ve belgeli olması. İkinci şey ise vicdanımın rahat olması. Her ikisi de mevcut. Çok şey söylenebilir ama böyle trajik bir haberin üzerine fazlaca konuşmayı etik bulmuyorum. Devrim ailesinin acısını tekrar paylaşıyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Devlet hastanesi inşaatı hızla ilerliyor

Devlet hastanesi inşaatı hızla ilerliyor