23 Ağustos 2019 Cuma

İşte İzmit'teki 1 Mayıs kutlamalarının detayları

İşte İzmit'teki 1 Mayıs kutlamalarının detayları

Türk–İş Konfederasyonu'nun Kocaeli’de yapacağı 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarının detayları netleşti

25 Nisan 2019 Perşembe 14:33 Güncel

Türk–İş Konfederasyonu geçtiğimiz günlerde 1 Mayıs’ı ilimizde kutlama kararı almıştı. 100 bin kişinin katılması hedeflenen 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili detaylar da netleşti. İzmit Milli İrade Meydanı’nda yapılacak dev miting öncesi İzmit dışından D-100 ve TEM Otoyolu'nu kullanarak ilimize gelecek olan araçlar, Önder Pişmaniye’nin önünden D-100 yan yola girecek. Araçlar Doğu Kışla’da bulunan yeni Perşembe Pazarı alanına park edilecek.

TOPLANMA ALANI DOĞU KIŞLA PARKI

İzmit’e Doğu yönünden gelen araçlar ise Özdilek AVM civarındaki veya Kartepe giriş kontrol noktasındaki pankartları takip ederek indirme alanına ulaşacak. Mitingin toplanma alanı olarak Doğu Kışla Parkı seçildi. Bu noktadan Türk-İş ses aracı öncülüğünde Milli İrade Meydanı’na yürünecek. Burada etkinlikler başlayacak.

TRAFİK DÜŞÜNÜLDÜ

Eski kutlamalarda toplanma noktası Merkez Bankası olarak belirleniyordu. Bu yılki kutlamalarda yoğun katılım beklenmesi nedeniyle trafik akışı ve kent hayatının olumsu etkilenmemesi için toplanma alanı Doğu Kışla Parkı olarak tercih edildi. Yürüyüş Yolu’nun hedeflenen katılımı kaldıramaması endişesiyle bu yılki yürüyüş güzergahı değiştirildi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükakın Marmara Belediyeler Birliği’nin başkanı seçildi

Büyükakın Marmara Belediyeler Birliği’nin başkanı seçildi