15 Haziran 2021 Salı

İstiklalin bekçisiyiz

İstiklalin bekçisiyiz

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Atatürk’ün 82. ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptığı  açıklamada “Varlığımızın en mukaddes emaneti olan Türk İstiklal ve Cumhuriyeti'nin ebedi bekçisiyiz” dedi

10 Kasım 2020 Salı 11:26 Güncel

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82’inci ölüm yıldönümünü rahmet ve minnetle anıyorum” dedi

VATANI İŞGAL EDİLMİŞ HALKA ÖNDER OLDU

Şanlı,” Ve Aleyküme selam, diyerek ağır bir komaya girdi. Karların, çöllerin, mermi rüzgarlarının, şarapnel parçalarının yıkamadığı bir gövde idi. İnsan için değişmez hakikat 10 Kasım 1938'de 9'u 5 geçe Türk'ün atası için tecelli etti. Ey Türk, bugün yapman gereken onun mezarı başında dua etmek ve gür sesinle İstiklal Marşı’nı haykırmaktır. 19 Mayıs 1881'de Selanik'te bir Müslüman mahallesinde doğdu. Dünya yüzyıla yön verecek bir aileden habersizdi. Ataları Konya Karaman bölgesinden Rumeli’ye göçen Türk-İslam mührünü balkanlara vuran Konyarlar, Kızıloğuz, Kocacık Türkleriydi. 7 yaşında yetim kaldı. 4 kardeşini küçük yaşta kaybetti.

8 yaşında köyde yaşamaya mahkum kaldı. 10 yaşında okulda mutsuzdu. 24 yaşında tutuklandı, sorguya çekildi. Hücreye atıldı. 25 yaşında sürgüne gönderildi. 30 yaşında işgal altındaki toprakları kurtarırken doğduğu şehir düşman tarafından işgal edildi. 34 yaşında cephede göğsünden yaralandı. 37 yaşında savaş meydanlarında kaptığı hastalıklardan ve böbrek yetmezliğinden 2 ay hastanede yattı. 38 yaşında hakkında tutuklama emri çıkarıldı, görevden alındı. 39 yaşında idam cezasına çarptırıldı. Ülkesi ve toprakları işgal edildi.

Kendisine suikast tertip edildi. O ne mi yaptı? Yılmadı, yoklukları kendisine bahane etmedi. Vatanı işgal edilmiş halka önder oldu. İçeride Sultan Halifeye dışarda Emperyalizme karşı mücadele etti. Türk'e kapıkulu olmadığını, Allah'ın kulu olduğunu anlattı. Bilge Kağan'ın ‘Ey Türk titre ve kendine dön!’ sözünü  ‘Ne Mutlu Türk'üm Diyene!’ diyerek yeniledi.  Türk'e bir millet olduğunu tekrar öğretti. Diyoruz ki; Rahat uyu Ata'm! Türk Eğitim Sen olarak varlığımızın en mukaddes emaneti olan Türk İstiklal ve Cumhuriyeti'nin ebedi bekçisiyiz. Bu karar, sarsılmaz irademizin değişmez hakikatidir.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Hürriyet Akmeşe'ye çıkarma yaptı

Başkan Hürriyet Akmeşe'ye çıkarma yaptı