27 Şubat 2021 Cumartesi

İzmit Belediyesinde anlaşma tamam

İzmit Belediyesinde anlaşma tamam

İzmit Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 15 Ekim’de başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Ancak maaşlar açıklanmadı. Maaşların bir tören düzenlenerek açıklanacağı öğrenildi.

19 Şubat 2021 Cuma 16:23 Güncel

İzmit Belediyesi ve belediyede örgütlü olan DİSK Genel İş Sendikası Kocaeli Şubesi ile birlikte toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerine 15 Ekim 2020 tarihinde başlanmıştı. Bugün anlaşmanın sağlandığı açıklandı.

İZMİT BELEDİYESİ ADALETİ TESİS EDİYOR

Belediye işçilerinin alın terlerinin karşılığını tam olarak alabilmesi için pek çok toplantıda bir araya gelen İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası Kocaeli Şubesi arasında, işçilerin yüzünü güldürecek ve sendikayı memnun edecek şartlarda anlaşma sağlandığı bildirildi.

Belediye bünyesinde bulunan BEKAŞ ve SARBAŞ işçileriyle el sıkışarak kalktığı toplu iş sözleşmesinin detayları haftaya gerçekleşecek olan imza töreninde açıklanacak. İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesinde ayrıca taşeron ve KHK döneminde yaşanan mağduriyetlerin de giderildiği öğrenildi. İşçilerin maaşlarına yapılan zam oranı ise4 bugün açıklanmadı. Toplu sözleşme töreni düzenleceği ve orada bu miktarın açıklanacağı bilgisine ulaşıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Motosiklet hırsızlığı güvenlik kamerasında

Motosiklet hırsızlığı güvenlik kamerasında