27 Şubat 2021 Cumartesi

İzmit Belediyesi’nden açıklama: Sorumluların ortaya çıkarılması için çalışıyoruz

İzmit Belediyesi’nden açıklama: Sorumluların ortaya çıkarılması için çalışıyoruz

Yahyakaptan Mahallesi’nde meydana gelen köpek katliamı ile ilgili bir basın açıklaması yapan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut, "Belediye olarak bu olayla ilgili olan sorumluların ortaya çıkarılması için tüm kurumlarla işbirliği içinde olacağımızın ve tüm hayvan severlerin acısını paylaştığımızın bilinmesini istiyoruz” dedi

11 Aralık 2020 Cuma 16:06 Güncel

Bu sabah saatlerinde Yahyakaptan Mahallesi’nde meydana gelen köpek katliamı tüm vatandaşları üzmüştü. Bu olay sonrası İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut da bir basın açıklaması yaparak katliamı kınadı. Bulut’un açıklaması şöyle: ‘’İzmit Yahya Kaptan Mahalle sakinlerimizin ve tüm hayvan severlerin, üç sokak köpeğinin ölü halde bulunmasından ötürü duydukları acıyı paylaşıyoruz.

GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERİYORUZ

Tüm canlılar için olduğu gibi sokak hayvanları için de gerekli tüm hassasiyet belediyemiz ve çalışanları tarafından gösterilmektedir. İzmit Belediyesi olarak sokak hayvanlarıyla ilgili bu çalışmalarımızı daha da detaylandırmak, sokak hayvanlarını halkın gözünde bir problem haline gelmesini önlemek, sokak hayvanlarına gerekli ilgiyi sunabilmek adına yakın zamanda bin bir zahmetle Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’müzü kurduk. Yine bin bir zahmetle sokak hayvanlarımız için hayvan ambulansı edindik.

BAKIMLARINI YAPIYORUZ

Veterinerlik İşleri Müdürlüğümüz kurulduğu günden bu yana sokak hayvanlarının beslenmesi, aşılanması, küpelenmesi ve bakımları konusundaki çalışmalarını gece gündüz demeden gerçekleştirmektedir. Hatta hizmete soktuğumuz Sokak Hayvanları Ambulansı’yla gerek yaralı sokak hayvanları güvenle barınağa götürülmekte, gerekse mahallelerde hayvanların bakımı yerinde yapılmaktadır.

KABUL EDİLEMEZ

İzmit’in her noktasında müdürlük ekiplerimiz tarafından her gün sokak hayvanlarının bakımı ve beslenme ihtiyaçları karşılanmakta, yaralı ve hasta olanlar hayvan barınaklarına teslim edilmektedir. İzmit’in her mahallesinde bu çalışmalar gerçekleştirilmekte, hayvan severlerin talepleri tüm titizlik ve hassasiyetiyle yerine getirilmektedir. Sokaktaki sessiz dostlarımız için çalışmalarımızı fedakârca sürdürdüğümüz bu günlerde, Yahyakaptan Mahallemizde cereyan eden bu acı olayı kabul edilemez buluyoruz. İzmit Belediyesi olarak bu olayla ilgili olan tüm sorumlu ya da sorumluların ortaya çıkarılması için tüm kurumlarla işbirliği içinde olacağımızın ve tüm hayvan severlerin acısını paylaştığımızın bilinmesini istiyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yaralı yavru kurt, tedavisinin ardından doğaya salındı

Yaralı yavru kurt, tedavisinin ardından doğaya salındı