27 Kasım 2021 Cumartesi

İzmit Belediyesinden gül festivali

İzmit Belediyesinden gül festivali

Geçmişte gülleriyle ünlü olan Gültepe Mahallesi’nin mazisini yeniden canlandırmak ve yaşatmak için harekete geçen İzmit Belediyesi, Gültepeliler Platformu ortaklığıyla 1. Gül festivalini gerçekleştirdi

16 Ekim 2020 Cuma 17:49 Güncel

Gültepe Mahallesi’nin eski günlerini canlandırmak için harekete geçen İzmit Belediyesi bu yıl ilk kez düzenlediği Gül Festivali için Gültepe’de vatandaşlarla bir araya gelerek Gül dağıtımı gerçekleştirdi. Gül dağıtımı öncesi Zabıtan Mahalle Konağı yanındaki merdivenleri çocuklarla birlikte boyayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, merdivenlerin sanatçılar tarafından da boyanacağını ve güzelleştirileceğini belirtti. Bando takımıyla birlikte mahallede ilerleyen Başkan Hürriyet, vatandaşlara ve esnaflara gül dağıttı. Başkan Hürriyet daha sonra Gültepe Platformu’na gelerek üyelerle bir araya geldi.

EN ÇOK GÜL DİKİLİ MAHALLE

Gerçekleşen festivalde söz olan  Gültepeliler Platformu Başkanı Temel Çakırer,“Bildiğimiz üzere yaklaşık 5 yıl oldu derneğimizi kuralı. Şu anda 3 mahalleyikapsayan bir yönetim kuruluyla mahallemize hizmet etmek istiyoruz. İstedik ki adında gül olan mahallenin bir festivali olsun. Başkanımıza bunu ilettiğimizde çokmutlu oldu ve projemize ortak oldu.Geçen senelerde yaklaşık 8 bin adet gül dağıtımı ve ekimi gerçekleştirdik. Bu çalışmayla mahallesinde en çok gül dikili mahalle olduk ve bunu bir festival haline getirmek istedik. Gelecek yıl pandemi de olmazsa belirlediğimiz tarihte konserlerimizle festivalimizi düzenleyeceğiz.

GÜLTEPE’YE GÜL FESTİVALİ YAKIŞIR

Son olarak söz alan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bizim ilkini düzenlediğimiz güzel İzmit’imizin gül kokulu mahallelerimizden Gültepe’ye ne yakışır dedik ve gül festivali yakışır dedik. Onların fikriyle ilk gül festivalimizi düzenliyoruz. Pandemiden dolayı sınırlı sayıda, sınırlı bir şekilde kutlayacağız ama bu pandemi bittiğinde sanatçılarımızla burada coşkuyla kutlayacağımız festivallerimiz olacak. Bu sene güllerimizi dağıtıyoruz, seneye de en güzel gülü yetiştiren vatandaş yarışması düzenleyeceğiz” dedi

GÜLTEPE İYİLİKLERLE ANILSIN

İstiyoruz ki dayanışma olsun, istiyoruz ki komşuluk gelişsin, hele ki böyle günlerde birbirimizle dayanışmak ön planda. Bu vesileyle bu bağları güçlendirmiş oluyoruz ve Gültepe’nin adı duyulsun istiyoruz. Gültepe iyiliklerle anılsın, kötü olaylarla değil güllerle anılsın istiyoruz. O yüzden gül festivali buraya güzellik kattı. Ben katkı sunan tüm temsilci  arkadaşlarımıza, yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızla bugün boyama şenliğiyle başladık mahallelerimiz renklensin ki mutluluk katalım. Bandomuzun eşliğiyle pazarcılarımızın içinden geçerek bol kazanç diledik. Bundan sonra Gültepe bizim için her zaman önemli yere sahip olacak. Gültepe ve gültepeliler bizim için önemli. Bu faaliyetlerimiz sürecek katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Otomobile ve binaya çarparak durabildi

Otomobile ve binaya çarparak durabildi