20 Kasım 2019 Çarşamba

İzmit Körfezi'ne 105 kimyasal tank daha geliyor!

İzmit Körfezi'ne 105 kimyasal tank daha geliyor!

İzmit Körfezi’nde faaliyette bulunan Poliport limanında bulunan 178 kimyasal tankın yanına 105 tane daha kimyasal tank ekleneceği öğrenildi. Bu limandan 2017 yılında denize çok büyük miktarda akaryakıt akmış ve birçok deniz canlısı telef olmuştu

10 Nisan 2019 Çarşamba 13:02 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “koruyoruz” dediği İzmit Körfezi’nde bir yandan mavi bayraklı plajlar açılmaya çalışılırken diğer yandan limanların ve kimyasal tankların saldırısı devam ediyor. Son olarak İzmit Körfezi’nde bulunan Poliport Limanı’na 105 tane daha kimyasal tank yapılacağı öğrenildi. Kapasite artışına giden Poliport Limanı'nda bulunan 178 kimyasal tankın yanına 105 tane daha kimyasal tank eklenecek. 19 bin 730 metrekarelik bir alanda yapılacak olan proje içinde binlerce metreküp kapasiteli 105 adet yeni tank yapılacak.

DENİZİ KİRLETMİŞLERDİ

Proje tamamlanınca Poliport limanı, 283 tank kapasiteli bir bölge haline gelecek. 359 milyon 75 bin 437 liraya mal olacak olan proje ile ilgili hazırlanan ÇED raporu ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararı verildi. Proje ile ilgili inşaat çalışmalarının yakın zamanda başlaması planlanıyor. Hatırlanacağı üzere 2017 yılının Ocak ayında bu limanda çok büyük oranda denize akaryakıt akmış ve çok sayıda deniz canlısı bu yüzden telef olmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sarıbay: YSK, seçimsiz Türkiye isteyenlere dur demek zorundadır!

Sarıbay: YSK, seçimsiz Türkiye isteyenlere dur demek zorundadır!