24 Ekim 2020 Cumartesi

İzmit Rotary'den tablet ve bilgisayar kampanyası

İzmit Rotary'den tablet ve bilgisayar kampanyası

İzmit Rotary Kulübü son toplantısında ihtiyaç sahibi öğrenciler için uzaktan erişime ulaşabilmeleri adına tablet ve bilgisayar kampanyası başlattı

04 Ekim 2020 Pazar 10:57 Güncel

İzmit Rotary Kulübü'nün 2522. dönem 12. Toplantısına Dönem Başkanı Mehmet Özel, geçmiş Dönem Başkanı Çağdaş Büyükyılmaz ev sahipliği yaptı. Toplantıda İzmit Rotary Kulübü dönem projelerine yer verilerek yaz toplantısı formatında fon yaratma çalışmalarının ayrıntıları, pandemi önlemleri alınarak konuşuldu. Toplantıya Kulüp Başkan Yardımcısı Uğraş Çiftçi, Kulüp Sekreteri Hüseyin Alçıoğlu, üyeler Alper Terzi, Yenal Berzeg, Raif Bolat, Gökhan Çetinkaya, Tolga Kaya, İlhan Önem, Gürol Ciğerdelen, Raif Bolat, Haluk Ulusoy, Yavuz Ulugün, Mehmet Aysel, Fahri Örengül katıldı.

24 ÖĞRENCİYE BURS KARARI

Toplantıda görüşülen gündem maddeleri şöyle: İzmit Rotary Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak verilen meslek onur ödülleri bu yıl da belirlenen adaylara verilmesi için takdim yapıldı. Kulüp tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı bir kariyere ulaşmış meslek sahipleri belirlenerek onurlandırılması planlandı. Buna göre meslek ödülü için öneri ve görüşlerin yönetime bildirilmesi hatırlatıldı. Kulübün yıllardır aksatmadan sürdürdüğü eğitim bursu projesi bu yıl da 19 üniversite, 5 orta öğretim olmak üzere toplam 24 öğrenciyi kapsayacağı belirtildi. Bundan sonraki süreçte de devam etmesi planlana burs projesi için ayrı bir komite planı da yapıldı.

TEKERLEKLİ SANDALYE TEMİNİ

Öte yandan toplantıda üyelerden 1 adet engelli tekerlekli sandalye ihtiyacı bulunan kişi veya kurum bilgileri talep edildi. Kulüp Dönem Başkanı Mehmet Özel toplantıda yaptığı konuşmada “Bildiğiniz gibi Covid-19 salgını devam ediyor. Bu nedenle ülkemizde okullar kısmi olarak açıldı. Kısaca uzaktan eğitimin uzun bir süre devam etmesi beklenmekte. Uzmanlara göre bu şartlarda ekonomik anlamda sıkıntılı olan ailelerde çocukların eğitim alma şansı olmayacak veya zor gibi. Komitemiz Eğitim Grubu da bu bağlamda bir eylem programı başlatmıştır. Buna eğitim seferberliği de diyebiliriz” dedi.

TABLET VE BİLGİSAYAR PROJESİ BAŞLADI

Sözlerini sürdüren Özel, “Tüm dostlarımızı gerek sponsorluk aracılığı gerekse de iyi ilişkilerinizi kullanarak her türlü yeni, mevcut EBA internet sitesine kolay bağlanabilecek bilgisayar, notebook ve tablet tedarik etme konusunda bilgilendirdik. Tolga Kaya dostumuzun belirlediği ihtiyaç sahibi 4 ilköğretim öğrencisinin bulunduğu ilk ailemize 3 adet laptop temin ve tedariki ile projemiz başlatılmıştır. Tüm üye ve dostlarımız bu eğitim seferberliğine katılmaya davet ediyor, konuya yönelik tüm sorularınız ve sorunlarınızla ilgili olarak dönem yönetim kurulumuz ve Tolga Kaya ile irtibatınızı rica ediyoruz” diyerek geçmiş dönem Başkanı Yavuz Ulugün’ün kaleme aldığı ‘Kocaeli ve Bisiklet’ adlı kitabı basım ve yayımı için çalışmalarımız başlamıştır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Balıkçı esnafının yüzü gülüyor

Balıkçı esnafının yüzü gülüyor