22 Ocak 2019 Salı

İzmit'in aydınlık yüzlü gençleri

İzmit'in aydınlık yüzlü gençleri

İzmit Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10 M sınıfı öğrencileri öğretmenleri Erdal Evcil önderliğinde okulun bulunduğu mahallede ihtiyaç sahibi vatandaşların konutlarında elektrikle ilgili yapılması gereken eksiklikleri gideriyor

10 Mayıs 2018 Perşembe 14:48 Güncel

İzmit Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sosyal sorumluluk projeleriyle göz dolduruyor. Bir yandan kök hücre donörü olmak için kan bağışı kampanyaları yapılan okulda şimdi de “Meslek liseliler evleri aydınlatıyor” projesi hayata geçirildi. Elektrik öğretmeni Erdal Evcil önderliğinde 10 M sınıfı öğrencileri, okulun bulunduğu mahallede ihtiyaç sahibi vatandaşların konutlarında yapılması gereken eksiklikleri gideriyor.

PRATİK YAPIYORLAR

Vatandaştan izin alarak öncelikle konutlardaki elektrik sistemiyle ilgili eksiklikleri tespit eden öğrenciler sonrasında ihtiyaç listesi hazırlıyor. Projeye destek veren BeckPollitzer firması ise malzemeleri ücretsiz olarak karşılıyor. Öğretmenleri Erdal Evcil öncülüğünde tüm iş güvenliği önlemlerini alan öğrenciler hem vatandaşların elektrik aksamı ile ilgili sıkıntılarını gideriyor hem de önemli bir pratik yapma imkanı buluyor.

YAŞAYARAK ÖĞRENDİLER

Öğrenciler kapı zili değiştirmeden gerçek tesisat uygulamasına kadar birçok şeyi yaşayarak öğreniyor. Yapılan çalışmalar sonrası vatandaşlar oldukça mutlu oluyor. Diğer yandan proje sonunda  öğretmen Erol Evcil ve öğrenciler desteklerinden dolayı BeckPollitzer firmasına teşekkür ziyaretinde bulundu.


Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Süleyman arıcan

10 Mayıs 2018 Perşembe 17:31

Helal olsun çocuklar size tebrikler

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MOBESKO’da çocuk oyun alanı açıldı

MOBESKO’da çocuk oyun alanı açıldı