22 Ekim 2020 Perşembe

İzmit'in köy konakları 'Köy Akademileri'ne dönüşecek

İzmit'in köy konakları 'Köy Akademileri'ne dönüşecek

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, işlevsel olmayan köy konaklarını çocuk ve kadınlara eğitim verecek olan köy akademilerine çevirme çalışmalarını hızlandırıyor

29 Temmuz 2020 Çarşamba 21:19 Güncel

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Gedikli Mahallesi'ne yaptığı ziyarette vatandaş ve esnafla bir araya geldi. Bölge halkını Kurban Bayramı öncesi ziyaret ederek bayramlarını kutlayan Başkan Hürriyet, sorun ve talepleri dinledikten sonra ekibi ile birlikte pandemi nedeniyle açılışı geciken ve köy akademisine dönüşecek olan inşaatta incelemelerde bulundu.

İSTİHDAM SAĞLAYACAK

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, köy konaklarını köy akademilerine çevirme çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Gedikli Mahallesinde yapımı devam eden köy konağı inşaatı tamamlandıktan sonra eski köy enstitüleri gibi köy akademisi olarak hizmet verecek. Köy akademilerinde özellikle kadınlara, gençlere ve çocuklara istihdam alanına katılabilecekleri eğitimler verilecek.

ESKİ KÖY ENSTİTÜLERİ GİBİ OLACAK

Bölge halkıyla sohbet eden Başkan Hürriyet yapımı devam eden köy konağıyla ilgili olarak, “Köy konaklarımızın birçoğu faydalı şekilde değerlendirilmiyor. Köy konaklarımızın tabi ki yine çok amaçlı salonları olacak fakat biz istiyoruz ki bu konakları eski köy enstitüleri gibi daha işlevsel hale getirelim. Köy akademilerimiz ile çocuklarımıza eğitim desteği, kadınlarımıza eğitim ya da sosyalleşme konusunda destek verelim. Çiftçimizin ihtiyacı doğrultusunda programlar yapabiliriz. Burayı tamamladıktan sonra işletimini ve içinde gerçekleşecek programları köy akademileri modunda yapacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hayvan dostu ekibe teşekkür

Hayvan dostu ekibe teşekkür