06 Temmuz 2020 Pazartesi

İzmit'te 100. yıl coşkusu

İzmit'te 100. yıl coşkusu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkarak, kurtuluş ateşini yaktığı büyük zafere giden yolun 100. yıl coşkusu İzmit’te yaşandı

20 Mayıs 2019 Pazartesi 10:18 Güncel

Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşının fiilen başladığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle İzmit Belediyesi tarafından düzenlene etkinliğe on binlerce vatandaş katıldı. Etkinlik kapsamında Anıtpark’ta düzenlenen Mehmet Erdem konserinde yoğun katılım nedeniyle meydan dar geldi.

BELSA ÖNÜNDE GENÇLİK ATEŞİ

Mehmet Erdem konseri öncesi binlerce kişi Belsa önünde bir araya geldiler. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in gençlerle birlikte gençlik ateşini yaktığı binlerce kişi ellerinde meşalelerle birlikte marşlar söyleyerek Anıtpark’a doğru yürüyüşe geçtiler. Yakılan meşalelerle gecenin aydınlandığı fener alayında Başkan Hürriyet’in yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, belediye meclis üyeleri ile her yaştan binlerce vatandaş yer aldı.

ALAN DAR GELDİ

Binlerce kişinin katılımıyla Anıtpark’ta Mehmet Erdem konseri gerçekleşti. Ünlü sanatçının konseriyle coşku daha da arttı. Katılım öylesine yoğundu ki,  alan dar geldi. Binlerce kişi Mehmet Erdem’e şarkılarında eşlik ederek gecenin ilerleyen saatlerine kadar coşkuyu doyasıyla yaşadılar.

ÇAĞDAŞ TÜRKİYE'NİN BAŞLANGICI

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, insanların bu tür etkinlikleri özlediğine dikkat çekerek, “Bir şahlanışın 100. yılındaki coşku ve heyecan hepimizi gelecek için daha da umutlandırıyor. Her şey daha güzel olacak. İzmit’te bundan sonra her bayram aynı coşku ve heyecan içinde kutlanacak. Mustafa kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 benim doğum günüm demişti. Bu tarih, Türk İstiklalinin, Cumhuriyetin, hürriyetin, çağdaş Türkiye’nin kurulmasının başlangıcıdır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da kurutuluş sürecini başlatan meşaleyi yakmıştı. Bizler, bu meşaleyi bu akşam tekrar yakarak  gençliğin Ata’sının izinde olduğunu  bir kez daha gösterdik.

UMUDUN ADIDIR ATATÜRK

Samsun’da doğan güneş, Edirne’den Ardahan’a kadar hiç sönmeyecektir. Umutsuz durum yok, umutsuz insan vardır. Mustafa Kemal Atatürk 'Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim' demiştir. Umudun adıdır Mustafa Kemal Atatürk. Samsun’a yanaşan vapur sadece bir vapur değil, bir ulusun kaderi, vatanımızın bağımsızlığıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Vatan için, her zaman tek yürek, tek yumruk olabilen gençlerimizin, halkımızın Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor bayramı kutlu olsun” şeklinde konuştu. Konserin sonunda Başkan Hürriyet, İzmitlilere unutamayacakları bir gece yaşatan sanatçı Mehmet Erdem’e çiçek vererek teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit'te 600 kişi aynı anda Atabarı oynadı

İzmit'te 600 kişi aynı anda Atabarı oynadı