07 Haziran 2020 Pazar

İzmit’te Aile Sağlığı Merkezlerinden 3 ay kira alınmayacak

İzmit’te Aile Sağlığı Merkezlerinden 3 ay kira alınmayacak

Koronavirüsle mücadele kapsamında ekonomik destek paketlerini yürürlüğe koyan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, belediyeye ait yerlerde iş yeri olan esnafların ardından, Aile Salığı Merkezleri’nden de 3 ay boyunca kira alınmayacağını duyurdu

31 Mart 2020 Salı 17:42 Güncel

Koronavirüsle mücadele kapsamında sosyal belediyecilik örneği gösteren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesine ait taşınmazlarda kirada olan esnaftan 3 ay boyunca kira alınmayacağını duyurmuştu. Sağlık çalışanlarına malzeme ve gıda desteği veren Başkan Hürriyet, şimdi de belediyeye ait olan yerlerde kirada olan Aile Sağlığı Merkezleri’nden de 3 ay boyunca kira alınmayacağını duyurdu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TAM DESTEK

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet alınan bu kararlarla koronavirüs nedeniyle zor koşullarda büyük bir özveriyle lçalışan sağlık çalışanlarını yine yalnız bırakmadı. Kendi kaynaklarıyla steril maske, bone, önlük ve siperli maske üreterek sağlık çalışanlarına dağıtan İzmit Belediyesi, belediye mülklerinde kira ödeyerek sağlık hizmeti veren Aile Hekimlerinden kira almayarak, mali yönden de önemli bir destek verecek.

AİLE HEKİMLERİNDEN TEŞEKKÜR

Kararın ardından sosyal medya sayfasından bir açıklama yapan Kocaeli Aile Hekimleri Derneği de, Başkan Hürriyet ve İzmit Belediyesi çalışanlarına hem ekonomik destek paketi hem de gıda desteği ile hijyenik malzeme desteği için teşekkür ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldızlı: Sarayda yaşayanlar millete 'Pamuk eller cebe' diyor

Yıldızlı: Sarayda yaşayanlar millete 'Pamuk eller cebe' diyor