20 Ocak 2021 Çarşamba

İzmit'te maskeyi indirerek sigara içmek yasaklandı!

İzmit'te maskeyi indirerek sigara içmek yasaklandı!

İzmit İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre, İzmit’te maskeyi aşağı indirerek sigara içmek yasaklandı

25 Aralık 2020 Cuma 15:04 Güncel

İzmit İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir başkanlığında olağanüstü toplanarak yeni kararlar aldı. İzmit’te koronavirüs bulaş riskinin devam ettiği belirtilen açıklamada, söz konusu maske takma zorunluluğu ve sigara içme yasağı ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda yeni kararlar alındığı belirtildi. İzmit İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararara göre, pazaryerleri (semt pazarları), marketler, bakkallar, AVM’ler, berber ve kuaförler, güzellik merkezleri, toplu ulaşım araçları, taksiler, fabrikalar, sanayi kuruluşları, özel işyerleri, çalışma ofisleri v.b. kapalı alanlar ile ilçe genelindeki açık alanlarda tüm vatandaşlar için maske takma zorunluluğunun ikinci bir karara kadar uygulanmasına devam edilecek.

DENETİM VE KONTROL YAPILACAK

Covid-19 salgınını önlemek, bulaşmayı azaltmak, maskelerin doğru biçimde kullanılmasını sağlamak amacıyla maske kullanımını ihlal edip, maskeyi aşağı indirerek yürüme esnasında sigara içilmesinin; vatandaşların yoğun olarak bulunduğu İzmit Yürüyüş Yolu’nda (Hürriyet Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Bulvarı, Fethiye Caddesi'nde ve İstiklal Caddesi'nde, yapılacak işlemler için sıraya girilmesi gereken banka, PTT, noter, şehir içi toplu taşıma araç durakları, ATM’ler, fatura ödeme yerleri vb. yerler ile semt pazarlarında da devam edilecek. Alınan kararlara uyulup uyulmadığı hususunda kolluk birimleri ve kaymakamlıkça oluşturulan denetim ekiplerince gerekli denetim ve kontrollerin sürekli yapılmaya devam edilecek. Maske takma zorunluluğuna uymayanlar ve sigara içme yasağına aykırı hareket edenler/ alınan kararlara uymayanlar hakkında ise gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Mutlu’dan sert tepki: Hızlı feribotları siz koyamadınız, bari İmamoğlu başlatsın!

Mutlu’dan sert tepki: Hızlı feribotları siz koyamadınız, bari İmamoğlu başlatsın!