20 Ekim 2020 Salı

İzmit’te Zafer Bayramı coşkusu

İzmit’te Zafer Bayramı coşkusu

İzmit Belediyesi ve CHP İl Örgütü 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla programlar gerçekleştirdi

30 Ağustos 2020 Pazar 21:17 Güncel

CHP İl Örgütü tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı bir dizi program gerçekleştirildi. Kortej şeklinde Merkez Bankası’ndan başlayan yürüyüş Kent Merkezi’ndeki programla devam etti. Programa CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve çok sayıda vatandaş katıldı. İYİ Partililer korteje Yeni Cuma Mevkiinde katıldı.

BU ZAFER BİR BAŞKA

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “30 Ağustos bir gün değil, bir zafer haftası olarak kutlayacağız demiştik. Bu zaferin coşkusu her şeye değer. Bu zafer bir başka. Bu coşkuyu tüm kentle paylaşmak boynumuzun borcu. Bu zaferi bizlere kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anmak istiyorum. Yollarından yürümeye devam edeceğiz. Nice zafer dolu bayramlara” dedi.

BU BAYRAM HEPİMİZİN

Hürriyet’in ardından söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Önemli bir günü yaşıyoruz. Ogün ki yol Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı yoldu. Onun için bugünlerde zor bir süreçten geçsek de milli bayramlarımızı asla unutmayacağız. Bugünleri bayramlarla kutlayacağız. Kahramanlarımızı, milli iradeyi kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını unutmayacağız. Bu bayram hepimizin bayramı” şeklinde konuştu.

HER YERDE AYNI COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ

Son olarak konuşan CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Gönül isterdi ki Kocaeli’nin her yerinde bu coşkuyla 30 Ağustos Zafer bayramını kutlayalım. Olsun bundan sonraki bayramları İnşallah Kocaeli’nin her yerinde aynı coşkuyla kutlayacağız. Katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Protokol konuşmalarının ardından İzmit Belediyesi Tiyatro ekibi tarafından Kuvayı Milliye adlı gösteri gerçekleştirildi.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit’te 30 Ağustos 4x4 konseri ile kutlandı

İzmit’te 30 Ağustos 4x4 konseri ile kutlandı