02 Haziran 2020 Salı

Kahveciler de zam istiyor! 'Çay 1.50 TL olmalı'

Kahveciler de zam istiyor!  'Çay 1.50 TL olmalı'

Kocaeli Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Göçer, çaya ve şekere gelen zamlarla ilgili olarak “1.25 TL'ye çay satmak zor, en azından 1,50 TL olarak uygulanmalı” dedi

25 Ağustos 2019 Pazar 12:57 Güncel

Kahveciler Odası Başkanı Erdoğan Göçer, çayda 90 kuruşu aşan maliyet olduğunu söyleyerek, yeni tarifeler 1,5 TL oldu fakat çaya ve şekere gelen son zamlardan sonra çay fiyatının bir önceki tarife olan 1,25 TL’den satılmaması gerektiğini söyledi. Göçer, “Kahve ve Çay Ocağı işleten esnafımızın da hep beraber 1,50 TL. olarak fiyatı uygulamasını ve Meslektaşlarımızın eğer rekabet yapacaklarsa bunu çayın fiyatı ile değil, müşteriye yaptıkları hizmet ile rekabet etmesi gerekiyor” dedi. Başkan Erdoğan Göçer 31 Mart seçimleri öncesinde zam gelebilecek gibi gerekli tedbirleri aldıklarını ve 2018 Haziran ayından bu yana yapmadıkları zammı 2019 Şubat ayı itibariyle faaliyete geçirdiklerini kaydetti.

'TARİFEYİ UYGULAMAK KAÇINILMAZ'

Göçer, 1,25 TL olan çay tarifesinin Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin 26 Haziran 2018 tarih ve 6/3 kararı ile maliyet hesapları yapılarak azami fiyat tarifesini 1,5 TL olarak güncellediklerini ve gelen zamlarla birlikte artık bu tarifenin uygulanması gerektiğini hatırlatarak, “1 yıldan bu yana çaya zam yapılmıyordu ancak her yıl esnafımızın kirasına, BAĞ-KUR ödemesine, elektriğine, personeline ve diğer giderlerine artış oldu. Artık tarifeyi uygulamak kaçınılmaz. Tarifeyi uygulamayan kendine zarar vermiş olur. Çayda 90 kuruşu aşan maliyet var. 1.25 TL'ye çay satmak zor, en azından 1,50 TL olarak uygulanmalı. Odasına bağlı olan kahveler, kafeler çay ocakları ve işyerleri ile bizim üyelerimiz arasındaki fiyat farklılığı var. Müşteriler aradaki farkı kendileri değerlendirsin" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hodri Meydan'ın yeni başkanı Ferhat Uzun oldu

Hodri Meydan'ın yeni başkanı Ferhat Uzun oldu