28 Ekim 2020 Çarşamba

Kamu Sen: Yüksel Çil’in yaptığı kanunsuzluktur

Kamu Sen: Yüksel Çil’in yaptığı kanunsuzluktur

Kamu-Sen İl Temsilcisi Orhan Kütük, Tarım Orman İl Müdürü Yüksel Çil’in Toç-Bir-Sen ile üye ziyareti yapmasının kanuna aykırı olduğunu ifade etti

15 Temmuz 2020 Çarşamba 09:58 Güncel

Kamu-Sen İl Temsilcisi Orhan Kütük,Tarım Orman İl Müdürü Yüksel Çil’inMemur Sen’e bağlıToç-Bir-Sen ile yapılan üye ziyaretine katılmasının son derece yanlış olduğunu belirtti. Kütük, Vali Seddar Yavuz’a seslenerek konuyu kamuoyunun da bilgisine sundu.

‘SENDİKA ÜYESİ OLAMAZ’

Yazılı bir açıklama yapan Kamu-Sen İl Temsilcisi Orhan Kütük, “4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nunsendika üyesi olamayacaklar başlıklı 15. maddenin c bendinde açıkça il müdürleri ve yardımcıları sendika üyesi olamazlar ifadesi yazmasına rağmen; Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Toç-Bir-Sen Kocaeli şubesinin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İl Müdürü Yüksel Çil ile Kandıra’ya yeni başlayan personele hayırlı olsun ziyareti yapıldığı duyurulmuştur.Yüksel Çil, Kocaeli Tarım Orman İl Müdür Yardımcısı ve şuan il müdür vekilidir” diye konuştu.

‘KANUNA AYKIRI’

Kütük, “Yasa gereği tarafsız olması gerekirken bir sendikanın temsilcisi ile kurum ziyareti yapması hele yeni başlayan memurları ziyaret etmesi alenen baskı oluşturmak ve malum sendikaya üyelik çalışması yapmaktır. Ayrıca sayın müdüre refakat eden ya da sayın müdürün refakat ettiği Toç-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Güven Perçem, profesyonel sendikacı değildir. Yasa gereği haftada bir gün sendikal çalışma yapma hakkı vardır.Çarşamba günü izinli olmasına rağmen cuma günü il müdür vekili ile yapılan bu ziyaret her açıdankanuna aykırıdır. Sayın ValimizSeddar Yavuz’un konu ile ilgili duyarlı davranacağına ve gerekli incelemeleri yapacağına inanıyor,süreci takip edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Karakuş: Atamalar sınavla yapılmalı

Karakuş: Atamalar sınavla yapılmalı