23 Eylül 2020 Çarşamba

“Kandıra’nın kalkınması için gece gündüz demeden çalışıyoruz” 

“Kandıra’nın kalkınması için gece gündüz demeden çalışıyoruz” 

Başkan Büyükakın,  “Milli mücadelenin başladığı günden itibaren Kuva-i Milliye'yi ve ülkemizin banisi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı destekleyen Kandıra halkı, necip bir millettir” dedi.

29 Ağustos 2020 Cumartesi 12:39 Güncel

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, tarım ve hayvancılığın yanı sıra balıkçılık ve turizm alanlarında her geçen gün gelişen Kandıra’da incelemelerde bulundu.

Özellikle yaz aylarında günü birlik ziyaretçilerle iki yüz binlere çıkan nüfusuyla Kandıra’nın birçok alanda cazibe haline gelmesinin arkasında yapılan yatırımlar da özellikle dikkat çekiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınma projeleri olmak üzere birçok başlıkta ki projeleri bölgenin ekonomik boyutta da gelişmesine katkı sunuyor.  Kandıra 52 km uzunluğundaki sahil bandı ve içerdiği doğal güzellikleri, akarsu, göl, deniz, mesire alanı, ada, mağara, kayalıklar gibi turistik mekânlarıyla da turizm en önemli ekonomik alanda öne çıkıyor.

“KOCAELİ İÇİN ÇALIŞMA AZMİMİZE KATKI SUNUYOR”

Pınardüzü köyünde ve Kerpe’de incelemelerde bulunan, esnafa bereketli işler dileyen Başkan Büyükakın, “Kandıra ilçemiz birbirinden güzel sahilleri tertemiz denizi ile yeşilin ve mavinin birbirine kavuştuğu coğrafyasıyla kendinden söz ettirmektedir. Pınarlı, Bağırganlı, Seyrek, Sarısu, Kerpe, Kumcağız, Kefken, Kovanağzı, Cebeci, Tuzağzı, Babalı, Dikili gibi birbirinden güzel sahillerimiz var. İçerisinde barındırdığı farklı zenginlikleri bilerek turizmin sadece yazın değil kışın da ekonomiye katkı sağlamasını istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini sarf etti. Kocaeli’nin ve Kandıra’nın gelişimi ile kalkınması için gece gündüz demeden çalıştıklarını da söyleyen Başkan Büyükakın, “Köylerimizi gezdiğimizde halkımızın enerjisini görüyoruz. Bu bize daha güçlü Türkiye ve Kocaeli için çalışma azmimize katkı sunuyor” dedi.

“MİLİS KUVVETLERİ KURUP MİLLİ MÜCADELEYE DESTEK VERDİ”

Kandıra Pınardüzü Mahalle Konağı ve 4-6  yaş anaokulu binasını da inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın’a, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık eşlik etti. Pınardüzü sakinlerinin büyük ilgiyle konuk ettiği Başkan Büyükakın, “Pınardüzü köyümüz bizlere her daim desteğini eksik etmemiştir. Bu vesileyle kendilerine de teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı. Pınardüzü Muhtarı Hasan Kankal’ın da eşlik ettiği birliktelikte, vatandaşlarla sohbet eden Başkan Büyükakın, “Milli mücadelenin başladığı günden itibaren Kuva-i Milliye'yi ve ülkemizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı destekleyen Kandıra halkı, necip bir millettir. O gün bu büyük mücadeleye katılan seçtikleri liderler vasıtasıyla köy ve nahiye olarak milis kuvvetleri kurup milli mücadeleye destek veren tüm büyüklerimizi de rahmetle yâd ediyorum. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Kocaman’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Başkan Kocaman’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı