29 Kasım 2020 Pazar

Kantinciler isyanda

Kantinciler isyanda

Yüze yüze eğitimin başladığı okullarda, kantinlerin açılmamasına Kocaeli Kantinciler Odası Başkanı Alican Kazgan isyan etti. Kazgan, “Yaklaşık 8 aydır 5 kuruş kazanamayan üyelerimiz var. Kantinleri açmama kararı bize mantıklı gelmedi.” dedi.

14 Ekim 2020 Çarşamba 14:50 Güncel

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yüz yüze eğitime geçisin ikinci aşamasında önceki gün ilk ders zili çaldı. Haftanın iki günü okula giden öğrenciler, bakanlıktan izin çıkmadığı için kantinlerden alışveriş yapamadı. Tedbirler kapsamında kantinlerin kapalı olması nedeni ile öğrenciler gıda alışverişlerini okul dışında bulunan yerlerden yapmaya başladı.

8 AYDIR 5 KURUŞ KAZANMIYORUZ

Yaşanan bu durum en çok kantincileri etkiledi. Kantinciler olarak zaten sürekli denetim altında olduklarını söyleyen Kocaeli Kantinciler Odası Başkanı Alican Kazgan, denetimlerin yanı sıra pandemi eğitimi aldıklarını da söyledi. Eğitimlere rağmen okulların açılmamasını yargıladıklarını söyleyen Kazgan açıklamasında, “Yaklaşık 8 aydır 5 kuruş kazanamayan üyelerimiz var. Kantinleri açmama kararı bize mantıklı gelmedi. Biz gerekli denetimleri almış işletmeleriz. Bazı kantinlerde öğrenciler kent kartlarına yükledikleri bakiye ile alışveriş yapabiliyor. Para ile teması bile bitirdik. Bu şekilde altyapı hazırlamamıza rağmen kalkıp kantinde sıkıntı olabilir o yüzden dışarda alsınlar denmesi garip.” ifadelerini kullandı.

ÖDEMELERİMİZ DEVAM EDİYOR

Dışardaki 10 işletmede virüs olma ihtimali yok da kantinlerde mi var? Diyerek isyan eden Kazcan açıklamasının devamında, “Biz okullara kira ödemiyoruz ama diğer ödemelerimiz devam ediyor. Bazı esnaflarımız esnaf kredileri aldılar bazıları alamadı. Alanların da ödeme zamanı geldi ama ödeyemiyor. Bize belli bir tarih verirlerse belli bir planlama içerisine gireriz. Bu işlerde yanımızda çalışan insanlar var onlar da mağduriyet yaşadı.” şeklinde konuştu

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

“Gülümse Bebek” projesi ile bebekler hayata gülümseyerek başlıyor

“Gülümse Bebek” projesi ile bebekler hayata gülümseyerek başlıyor