27 Ekim 2020 Salı

'Kantincilerden bu yıl kira alınmamalı'

'Kantincilerden bu yıl kira alınmamalı'

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük, “Pandemi dolayısıyla çok zor bir yıl geçirdi. Kantinci esnafımızdan bu eğitim öğretim yılında kira alınmamalı” ifadelerini kullandı

07 Eylül 2020 Pazartesi 12:25 Güncel

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük koronavirüs sürecinde kantinci esnafının zor günler yaşadığını ifade etti. Özellikle pandemi sürecinde eğitim ve öğretime ara verilmesi sebebiyle 6 aydır iş yapmayan kantinci esnafının ev kirası, elektrik, su ve birçok borcunu ödeyemez durumda kaldığını söyleyen Kütük, “Kantinci esnafımızın mağduriyeti göz önünde bulundurularak ekmek teknelerinin korunması için desteklenmeleri şart oldu” dedi.

SADECE 119 GÜN ÇALIŞA BİLDİK

Kütük, “Son günlerde vaka sayılarının hızla artması ve beraberinde 81 ilde getirilen ilave tedbirler okulların ne zaman açılacağıyla ilgili belirsizliği de gündeme getiriyor. Kantinci esnafımız bu yıl Eylül-Haziran döneminde yalnızca 119 çalışma günü faaliyet gösterebildi. Mart ayından bu yana hiçbir geliri olmayan kantinci esnafımız evine ekmek götüremiyor. Çok zor bir yıl geçiren kantinci esnafımızdan bu eğitim öğretim yılında kira alınmamalı. Çalışmadığı süredeki elektrik ve su faturalarından muaf tutulmalı” diye konuştu.

NAKDİ DESTEK VERİLMELİ

Tüm iş kolları pandemi sürecinden olumsuz etkilendiğine vurgu yapan Başkan Kütük, “Kantinci esnafımız Mart ayından bu yana hiçbir şekilde iş yapamayan bir kesimi oluşturuyor. Aileleri ve yanlarında çalışanlarıyla birlikte geniş bir kitleye oluşturan kantinci esnafımız mutlaka desteklenmeli. Kantinci esnafımızın bir yıllık sosyal güvenlik primleri alınmamalı. Okullar örgün eğitime geçmezse dükkanı kapalı kalmak zorunda olan kantinci esnafımızın geçinebilmesi için nakdi destek verilmeli” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de zehir tacirlerine geçit yok!

Kocaeli'de zehir tacirlerine geçit yok!