28 Ocak 2021 Perşembe

Karadeniz: Hem trafikte, Hem ziyarette dikkat

Karadeniz: Hem trafikte, Hem ziyarette dikkat

Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, Kurban Bayramı için tatile ve ziyarete çıkacak olan vatandaşları uyararak, “Hem trafikte, hem ziyarette dikkat” diyerek mutlu bir bayram geçirilmesini istedi.

29 Temmuz 2020 Çarşamba 18:52 Güncel

Ali Karadeniz yaptığı uyarı açıklamasında, “Her bayram tatilinde olduğu gibi yine tam olarak dinlenmeden yola çıkılmamalı. Özellikle kurban kestikten sonra insanlar aşırı yoruluyorlar. Bu nedenle imkan varsa birkaç saat dinlenmeden ve uyumadan uzun yola çıkılmamalı. Aracın bakımı tam yapılmalı ve sıcak saatler gözetilerek yola çıkılmalıdır. Yorgunluk hisseden şoför arkadaş mutlaka mola verip, en az yarım saat uyumalıdır. Araçta bulunması gereken tüm malzemeler de eksiksiz olarak alınmalıdır” dedi.

Karadeniz, bu sene farklı bir kutlama olacağını da sözlerine ekleyerek, “Pandemi günlerini yaşıyoruz. Bu nedenle ziyaret sırasında maske, mesafe, dezenfekten üçlüsü mutlaka olmalıdır. Bu bayram kucaklaşmak yerine selamlaşma, tokalaşmak yerine gülümseme ve cümlelerle bayramlar kutlanmalı. Hem trafikte, hem de ziyarette kurallara uyularak bayram dönüşü yine evimize mutlu ve huzurlu olarak dönebilmeliyiz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi mezarlıkları bayrama hazırlıyor

İzmit Belediyesi mezarlıkları bayrama hazırlıyor