26 Ekim 2020 Pazartesi

Karadeniz: Körfez’e kalıcı emniyet müdürü istiyoruz!

Karadeniz: Körfez’e kalıcı emniyet müdürü istiyoruz!

Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, ilçenin sanayi ve liman kenti olması nedeniyle hassas bir konumda bulunduğunu vurgulayarak kalıcı emniyet müdürü istediklerini duyurdu

20 Ağustos 2020 Perşembe 00:10 Güncel

Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne son dönemlerde atanan iki emniyet müdürünün de çok kısa sürede başka görevlere atanmaları nedeniyle ilçede bu görev vekaleten sürdürülüyor. Bu durumun ilçede bir eksikliğin hissedilmesine neden olduğunu söyleyen Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, “Son olarak Özel Marmara Hastanesi’nde sağlıkçılara saldırı olmuş ve polisin zamanında müdahale etmesine rağmen bu eksiklik hissedilmiştir. Kritik kararların anında ve rütbeli görevli tarafından alınması olayların seyrini de değiştirmektedir. Bu nedenle vekaleten sürdürülen göreve kalıcı olarak ilçe emniyet müdürü atanmasını istiyoruz” dedi.

KALICI OLMALI

Karadeniz, Körfez’in sanayi ve liman kenti olması nedeniyle hassas bir konumda bulunduğunu da hatırlatarak, “İlçe emniyetinin İzmit’ten vekaleten yönetilmesi değil, tecrübeli ve rütbeli bir yetkili tarafından yönetilmesi daha uygundur. İl Asayiş Müdürü Yusuf Aydın her iki görevi de başarıyla yapıyor ama ne olursa olsun makamın kalıcı ve asil görevli tarafından temsil edilmesi daha farklıdır” diye konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Efe Tur, Fethiye seferlerine başlıyor!

Efe Tur, Fethiye seferlerine başlıyor!