25 Kasım 2020 Çarşamba

Karadeniz: Otobüs durağı genişletilmeli

Karadeniz: Otobüs durağı genişletilmeli

Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, Tütünçiftlik Güney Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi üzerinde yer alan ve merkez durak olarak bilinen otobüs durağının alanının kısa ve dar olduğunu söyledi

09 Kasım 2020 Pazartesi 11:34 Güncel

Ali Karadeniz bu nedenle trafiğin bu noktada sıkıştığını ve durağa giremeyen araçların dışarda kaldıklarını belirterek, “Bir araç durağa girse ikincisi dışarda kalıyor, yol kapanıyor. Duraktan bir araç çıkmak istediğinde de aynı sıkıntılar yaşanıyor. Bu nedenle merkez durağının Saatçi Sokak ile Canbay ve Albay Sokak bölümlerinde uzatılması, kaldırımın içine kadar genişletilmesi gerekiyor. Ayrıca, Site durağına kadar olan bölümde de yolun genişletilmesi araç trafiğini rahatlatacaktır” dedi.

PETROL SOKAK TEK YÖN

Ali Karadeniz, yine Güney Mahallesi içinde yer alan Petrol Sokağında da tek yön uygulamasının yapılmasının şart olduğunu ifade ederek, “Burada da Yeni Yalı’dan gelen trafik ve yan  yoldan gelen araç trafiği kestirme olması için bu sokak kullanılıyor. Yolun darlığı, parklar nedeniyle trafik sıkışıyor, kazalar yaşanıyor. Bu sokak tek yönlü olmalı ve aşağıdan gelen araçlara izin verilmemelidir. Tüm bu değişiklikler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanlığı tarafından yerinde incelenerek, uygulamaya gidilmelidir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

'Atatürk’ü bugün daha iyi anlıyor ve saygıyla anıyoruz'

'Atatürk’ü bugün daha iyi anlıyor ve saygıyla anıyoruz'