24 Kasım 2020 Salı

KARBAFED, Büyükşehir’den destek istedi

KARBAFED, Büyükşehir’den destek istedi

KARBAFED, Gölcük Yolu’nda  bir süredir atıl duruda bulunan Vinsan Kampüsü’nü kadın ve gençlik merkezi olarak değerlendirmek istiyor

05 Ekim 2020 Pazartesi 14:28 Güncel

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu (KARBAFED) Başkanı Mikail Kalyoncu, Kartepe’deki iş yerinde basın mensupları ile bir araya geldi. Kalyoncu burada basın mensuplarına Büyükşehir Belediyesi’nin destek vermesi halinde eski Gölcük Yolu’nda  bir süredir atıl duruda bulunan Vinsan Kampüsü’ne kadın ve gençlik merkezi  yapmak istediklerini açıkladı. 

KADIN VE GENÇLER İÇİN YAŞAM MERKEZİ

Kalyoncu, "Federasyonumuzu kurduğumuz günden beri kadın ve gençlik komisyonlarımızı ve onların projelerini önemsiyoruz. Amacımız kalıcı bir şeyler yapmak.  Kocaeli'de sadece Artvinliler yaşamıyor. KARBAFED olarak uzun zamandır çalıştığımız Kadın ve Gençlik Yaşam Merkezi projesi var. Hazırlığını tamamladık. Sponsorumuz ve projemiz hazır. Projeyi hayata geçirebilirsek burada ekonomik anlamda zor durumda olan kadınlarımıza istihdam yaratıp kentimize gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak sosyal, sportif, kültürel faaliyetlerin yapılacağı bir tesis kazandıracağız. Burada KARBAFED olarak bizim hiçbir beklentimiz yok. Amacımız tamamen Kocaelilerin yararlanacağı kentimize faydalı bir tesis kazandırmaktır” diye konuştu.

‘AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ’

Ermenistan işgali altında bulunan Azerbaycan’a destek açıklamasında bulunan Kalyoncu, “Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a karşı başlattığı saldırıyı kınıyoruz. Azerbaycan’a saldırıda şehit düşen askerleri için başsağlığı diliyoruz. Türk Milleti her zaman Azerbaycan halkıyla dayanışma içindedir. Ermenistan’ın bu saldırıları, Karadeniz- Hazar- Akdeniz hattında istikrarsızlık yaratmak isteyen Amerikan politikalarından tertiplerinden bağımsız değildir. Buna karşı, bölge ülkelerinin de değerlendirmeye başladığı Karadeniz-Akdeniz Dostluk ve Barış Planı uygulanarak Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü sağlanacaktır. Azerbaycan bizim için önemli bölge. İki devlet tek milletiz. Azerbaycan’ın yanındayız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kızılay Şube Başkanı: Ciddi anlamda plazma ihtiyacı var

Kızılay Şube Başkanı: Ciddi anlamda plazma ihtiyacı var