28 Ocak 2021 Perşembe

Karpuz tezgahını yakmıştı Restoranı bile varmış!

Karpuz tezgahını yakmıştı Restoranı bile varmış!

Yahya Kaptan bölgesinde belediyeye kızıp karpuz tezgahını yakan esnafın, geçtiğimiz yıl bir restoran açtığı, açılışını da İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in kestiği ortaya çıktı

05 Haziran 2020 Cuma 20:02 Güncel

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi'nde seyyar karpuz satışı yapmak isteyen bir esnaf, belediyenin izin vermediğini iddia ederek kamyonunun önündeki kasaları yakmıştı. Olay sırasında konuşan esnaf Ahmet Karaman, “Ben 20 yıldır Yahya Taptan girişine tezgah kuruyorum. Her sene işgaliyemi ödüyorum. Üç ay sezonluk olarak karpuz satıyoruz. AK Parti döneminde de CHP döneminde de hep burada çalıştık. Yerel seçimlerden bu yana bir yıldır zaten burada tezgah açıyorum. Bu yıl ne olduysa bir türlü bana tezgah açtırmadı. Herkes açıyor. Aynı yerde açıyorlar. Bir tek bana açtırmıyorlar” demişti.

TAMAMEN KURGU

Bu gelişme sonrası bir açıklama yapan İzmit Belediyesi ise “Belediyemize tepki doğurmak amacıyla ve tamamıyla ajitasyon amacı taşıyan bir hareketle satış yaptığı aracını yakan Ahmet Karaman bu hareketlerini de video kaydına aldırarak, olayın ne kadar kurgu ve planlı olduğunu bizlere ve kamuoyuna göstermiştir. Kanunsuz ve haksız bir şekilde para kazanmak isteyen, kendisine yer gösterilmesine rağmen kendi kafasına buyruk hareket eden bu esnafın bu hareketi sadece İzmit Belediyesi'ne değil, yıllarca kira ödeyerek, dükkânlarında emek ve alın teriyle satış yapan kent esnaflarımıza da hakarettir. İzmit Belediyesi, kanunlara uyan ve hukukun gereklerini yerine getiren her esnafın yanındadır. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın” diye bir karşı açıklama yaptı.

RESTORANI VARMIŞ!

Diğer yandan kendisini gariban olarak lanse eden Karaman’ın geçtiğimiz yıl bir restoran açtığı, açılış kurdelesini de İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in kestiği ortaya çıktı. Karaman’ın Perşembe Pazarı içerisinde yer alan Paşa41 isimli lokantanın ortağı olduğu ve kısa bir süre önce ortaklıktan ayrıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Emrullah Dursun

06 Haziran 2020 Cumartesi 12:47

sayın Fatma hanım şu ana kadar cedit dışında yanlış bir iş yaptığınızı görmedik kamu vicdanı bu tür uygulamalarda gereken cezayı yerel yöneticilere nasıl fatura ediyor en iyi sizin bilmeniz gerekir ki yerine oturduğunuz şahsın makamını elinden alarak onu cezalandıran izmit halkı size teveccüh ederek mükâfat verdi aksi bir durumda hakkınızda gerekeni yapacaktır Oturmuş olduğunuz koltuğunuz sizin değil izmit halkının emanetidir..! Konu hakkında müsterih olunuz..!

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

 Hürriyet: Bize oy verdi diye hukuksuzluğa izin veremeyiz!

Hürriyet: Bize oy verdi diye hukuksuzluğa izin veremeyiz!