04 Aralık 2020 Cuma

Karslıların dernekleri siyasi çıkar amaçlı kullanılamaz!

Karslıların dernekleri siyasi çıkar amaçlı kullanılamaz!

Kocaeli Kars İli Derneği Başkanvekili Harun Turan’ın açıklamasına tepki gösteren Kocaeli Serhat İlleri Kars Ardahan Iğdır Dayanışma Derneği Başkanı Fuat Katkay, “Siyasi çıkar amaçlı girişimler derneğimizi ve Kocaeli'de yaşayan, 100 binlerce hemşerimizin iradesini temsil etmemektedir” dedi 

12 Kasım 2020 Perşembe 17:27 Güncel

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Kocaeli Kars İli Derneği Başkanvekili Harun Turan, AKP'nin kendilerine değer vermediğini söyleyerek, 100 kişinin istifa edeceğini duyurmuştu. Turan, "Uzun yıllardır AK Parti'de birçok görev için elimizi taşın altına koyduk. Hiçbir zaman parti içerisinde herhangi bir göreve talip olmadık. Her zaman bizlere görev verilmesini bekledik. Fakat yıllardır destek verdiğimiz AK Parti'de artık Karslıların değer görmemesi bizleri derinden üzmüştür. Bu sebeple AK Parti'nin kurulduğu ilk günden bugüne kadar olan üyeliğimizden istifa ediyoruz" açıklaması yapmıştı.

SİYASİ ÇIKAR AMAÇLI

Bu açıklamaya tepki gösteren Kocaeli Serhat İlleri Kars Ardahan Iğdır Dayanışma Derneği Başkanı Fuat Katkay, “Kurduğumuz dernekler, hiç bir kurum, kişi, siyasi amaç ve çıkarları için kullanılamaz”  dedi. Katkay’ın açıklaması şöyle: ‘’Kocaeli Serhat İlleri Kars Ardahan Iğdır Dayanışma Derneği olarak, kuruluş amacımız, hemşerilerimiz arasında dil, din, ırk ve dünya görüşünü ayırmaksızın ortak dayanışma kültürünü yaşatmaktır. Örf, anane, gelenek ile göreneklerimizi yaşatmak amacıyla kurduğumuz dernekler, hiç bir kurum, kişi, siyasi amaç ve çıkarları için kullanılamaz. Siyasi çıkar amaçlı girişimler derneğimizi ve Kocaeli'de yaşayan, 100 binlerce hemşerimizin iradesini temsil etmemektedir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Davutoğlu Körfez’e selam gönderdi

Davutoğlu Körfez’e selam gönderdi