27 Ocak 2021 Çarşamba

Kartepe İstasyon Mahallesi’nde 5 noktaya ücretsiz otopark

Kartepe İstasyon Mahallesi’nde 5 noktaya ücretsiz otopark

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman’ın talimatıyla İstasyon Mahallesi’nde araç yoğunluğunun sebep olduğu trafik keşmekeşinin azalması için 5 noktada yapılan otoparklar hizmete açıldı

29 Kasım 2020 Pazar 09:19 Güncel

Kartepe İstasyon Mahallesi’ndeki trafik yoğunluğu ve buna bağlı yaşanan otopark sorununa çözüm için Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman’ın talimatıyla 5 noktada yapımına başlanan otoparklar tamamlanarak ücretsiz olarak hizmete girdi.

TRAFİK KEŞMEKEŞİNE ÇÖZÜM

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İstasyon Mahallesi'nin Hürriyet Caddesi, Öyküm Sokak, Hüsnüefe Caddesi, Mithatpaşa Caddesi ve Adem Yavuz Sokak'ta toplamda 220 araçlık otoparklar çalışmaların tamamlanması sonrasında Kartepelilerin hizmetine sunuldu.

TOPLAM 5 BİN METRE KARE

İstasyon Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde 2 bin metre kare otopark için 250 metre küp beton, 6 ton çesan demir, 300 ton stabilize malzeme kullanıldı. Öyküm Sokak, Hüsnüefe Caddesi, Mithatpaşa Caddesi ve Adem Yavuz Sokak da 2 bin 500 ton mekanik malzeme kullanılarak, toplam 5 bin metre kare otopark alanlarında 220 araç park edebilecek.

220 ARAÇLIK OTOPARK

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “İstasyon Mahallemiz yaya ve araç yoğunluğu bakımından oldukça hareketli bir mahallemizdir. Esnaflarımız ve hemşehrilerimizin istek ve talepleri sonrasında beş noktada otopark çalışmalarımızı tamamladık. Gerekli bölgelerde hemşehrilerimize ait parsellerde muvafakatname alarak 5 farklı noktada yapımını tamamlandığımız toplamda 220 araçlık otoparklarımızın tamamını ücretsiz olarak hizmete açtık. Hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hafta içi de sokağa çıkma yasağı olacak mı? Gözler yarınki toplantıya çevrildi

Hafta içi de sokağa çıkma yasağı olacak mı? Gözler yarınki toplantıya çevrildi