03 Aralık 2020 Perşembe

Kartepe'de korkunç iddia!

Kartepe'de korkunç iddia!

Kartepe Dumlupınar Mahallesi’nde yaşayan bir kız çocuğuna, aralarında siyasi parti yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişinin tecavüz ettiği iddia edildi

14 Eylül 2020 Pazartesi 17:39 Güncel

Kartepe Dumlupınar Mahallesi’nde yaşayan bir kız çocuğuna 20 kişinin tecavüz ettiği iddia edildi. Çocuğa tecavüz edenler arasında ilçede bulunan siyasi partinin birkaç ilçe yöneticisinin de olduğu iddia edildi. İğrenç olayı köşesine taşıyan isim Kartepe Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cem Şakoğlu, olayın üstünden yaklaşık 20 gün geçtiğini vurguladı.

İşte Cem Şakoğlu’nun o köşesi:

Hepinize iyi haftalar diliyorum. Hepimizin hayırlı, bereketli, sağlıklı, huzurlu ve sevdiğiniz insanlarla birlikte geçirebileceğimiz bir hafta olsun İnşallah. İyileri yazalım ister gönül, doğru yapılanları, örnek olanları, alkışlanacak hareketleri yazalım ister. Fakat maalesef öyle olmuyor. Bazen öyle haberler alıyorsunuz ki kanınız donuyor. Yok artık diyorsunuz. Bunu söylerken de İnşallah böyle olmamıştır, İnşallah bu haber yanlıştır diyorsunuz için için.

Geçtiğimiz hafta sonunda önemli bir kaynaktan bütün yüreğimle söylüyorum ki korkunç bir haber aldım. Şu satırları yazarken bile bütün yüreğimle dua ediyorum ki İnşallah aldığım haber kaynağına da bize de yanlış gelmiştir. Çünkü şayet doğruysa insanlığımızın bizden hızla uzaklaştığı ve artık sokakta yürümenin her insan için zor hale geldiği bir döneme girdiğimizin resmidir.

Tecavüz

Henüz çok kesin ve net bilgilere ulaşamadığım için çok derinine girmeyeceğim elbet ancak haber maalesef ki bir tecavüz haberi. Böyle bir haberin her şekli kirli ve korkunç ama bizim ilçemizde yaşı daha reşit olmamış bir genç kıza 20’nin üzerinde kişinin tecavüz etmesi ile ilgili bir haber. Size yemin ediyorum şu satırları yazarken zorlanıyorum. Perşembe günü haberi duyduğumda (ki olayın yaşandığı yaklaşık gün itibariyle 20 gün falan olmuş) müthiş bir baş ağrısı yaşadım gün boyu. Yok, bu olmamıştır, böyle bir şey yaşanmamıştır İnşallah diye kurdum durdum. Fakat haber kaynağım olayı çok net bir kaynaktan öğrendiğini söyledi. Bakın bir kere daha söylüyorum ki biz bu haberi henüz netleştirmedik. Ancak ateş olmayan yerden de duman çıkmaz. Konu ile ilgili biraz ağız aramaya çalıştığımızda çok enteresan tepkilerle daha doğrusu tepkisizlikle karşılaştık. Sanki konu biliniyor ama ciddi anlamda saklanıyor gibi bir his oluştu bizde.

Eskiden dedikodu yayanlar şimdi de saklıyor mu?

Şimdi şunu düşünebilirsiniz ‘Kim ne söyleyebilir ki sana?’ Bakın burası Kartepe, bizim gibi bir ilçede böyle bir haberin saklanabilme olasılığı neredeyse sıfıra yakın. Ancak saklama olasılığı olan kitle zaten dedikoduları yayan kitle olursa iş değişir. Bakın işin daha ağır tarafı var. Aldığımız duyumlar bu yaşanan sapıklığın içerisinde bir siyasi partinin ilçe yöneticilerinden kişilerin de olduğu üzerine. Yani hal şayet gerçekten böyle ise bu durum ciddi anlamda sırra kadem basabilir. Üstü kapatılabilir, kim olduğunu bilmediğimiz aileye baskılar gelebilir. Yahu ne kadar beter ve fena bir durumdur bu böyle.

Daha önceden başka vakalar da olmuş

Bakın geçmiş dönemde de yakın dönemde de yine bu ilçede bu ve buna yakın vakaların olduğunu, bu vakaları gerçekleştirenlerin kimler olduğunu yine bu ilçenin insanları isimleri ile birlikte biliyorlar. Siyasete karışmış, hala siyaset yapan insanlar da var bu isimlerin içerisinde. Yalanı, doğrusu, iftirası veya üstünün örtülmesi kısmını ben bilmem. Ancak sokaktaki ve farklı ortamlardaki birçok insan aynı isimleri telaffuz edince şaşırıp kalıyorsunuz. Benim duyduğumu siyasiler duymuyor mu, benim bildiğimi siyasiler bilmiyor mu? Şayet biliyorlarsa konuşulan bu isimler nasıl oluyor da hala idari konumdaki böyle yapıların içerisinde kendilerine yer bulabiliyorlar?

Gerçekse altında çok önemli isimler ezilir

Şimdi gelelim bugün ki yazmayı asla istemediğimiz yazımıza. Bütün yüreğimle söylüyorum ki İnşallah yanlış bilgidir. Hem tecavüz kısmı yanlıştır hem de o iğrençliğe bulaşmış kişilerin içerisinde siyasi bir partinin birkaç ilçe yöneticisinin de olduğu haberi yanlıştır. Bunu o kadar çok isterim ki. Ancak ya doğruysa. Ya hala bu haberin üzerini örtmek için uğraş veren siyasiler var ise, ya birilerinin bir an önce istifa etsinler söylemleri bir şekilde dümenine uydurulmaya çalışılıyorsa. Ya aileye baskı varsa, susturulmaya, bastırılmaya uğraşılıyorsa. Size yemin ediyorum şimdilik, üzerine basa basa söylüyorum ki şimdilik sadece duyumdan ibaret olan bu haberin altında çok ciddi isimler ezilir. Ortalık yangın yerine döner. Ortada ne il başkanı kalır ne ilçe başkanı ne başkan ne yöneticisi kalır. Bu haberin doğruluğunu teyit ettirdiğim gün herkesle bu satırlarda görüşürüz. Fakat bir tarafımla da dua ederim ‘Allah’ım ne olur bu haber yanlış bir haber olsun’ diye.

Kimse Allah’tan korkmuyor mu?

İnanın tüylerim diken diken oluyor, zor nefes alıyorum ve iklimim değişiyor. Konuların muhatabı olarak yakın veya geçmiş zamanda ismi geçen insanlarla hemen hepimiz karşı karşıya geliyoruz. Onlar pişkin pişkin, hiçbir şey olmamış gibi ve de üstüne üstlük isimlerinin önünde siyaseten veya seçimle elde ettikleri sıfatları ile kahramanlar gibi dolaşırken, onların kim olduğunu bildikleri halde bu primi onlara verenler bu sorumluluğu taşımıyorlar mı? Bu kadar basit mi siyasetçi olmak? Oy almak, seçim kazanmak her şekilde mubah mı? Bu mağduriyeti yaşayan kişiler ya da onların aileleri bu kadar mı önemsiz? Hiç kimse mi korkmuyor Allah’tan.

Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz

Gönlüm bu yazdıklarımın asla yaşanmamış olmasından yana, gönlüm bu yazımın asparagas çıkmasından yana. Ancak bu olayı bilenlere, yaşayanlara, gerçekleştirenlere ya da bu dedikoduyu kasıtlı çıkartanlara söyleyeceğim bir tek şey var ki o da her şeyi en iyi bilen Allah’tır. Benden, emniyet güçlerinden, devletten, insanlardan bir şeyleri saklayabilirsiniz, vicdanınızı, ruhunuzu, edebinizi, ahlakınızı, imanınızı kendi değerlerinizce satabilirsiniz, yaşanmamasını umduğumuz bu olay yaşanmışsa üstünü örtebilirsiniz ancak unutmayın ki her şeyi gören Allah var. Hep yazdığımız ve hep de yazacağımız gibi ‘Allah yarına bırakır ama kimsenin yanına bırakmaz’ unutmayın. Bunlar yaşandı ise saklayandan, üstünü örtmeye çalışandan, siyasi menfaat ya da korku sebebiyle örtbas etmeye çabalayanlar da Allah katında bu rezilliği yapanlar kadar suçludurlar. Bugün herkes yırtabilir ama bunun yarını da var. Allah var gam yok. Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler.

Bu vesile ile sorumluluk sahibi bütün iyi insanlara Saygılarımı sunuyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Saatlerdir elektriğin olmadığı mahallede vatandaşlar mağdur oldu

Saatlerdir elektriğin olmadığı mahallede vatandaşlar mağdur oldu