03 Mart 2021 Çarşamba

Kartepe’ye yeni aile sağlığı merkezi

Kartepe’ye yeni aile sağlığı merkezi

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman,  Emekevler  Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde, daha önce Kartepe AŞ ve   Sosyal Hizmetler Müdürlüğü hizmet binası olarak faaliyet gösteren binayı İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis ederek,  Aile Sağlığı Merkezi’ne dönüştürülmesi için çalışmaları başlattı

26 Ocak 2021 Salı 10:22 Güncel

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, bina içerisinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Ataevler, Emekevler ve Uzunçiftlik mahallelerine hizmet vermek üzere hazırlanan yeni Aile Sağlığı Merkezinin, dönüşüm ve revizyon çalışmalarının 2 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. 250 m2 olarak hazırlanan Aile Sağlığı Merkezi’nde; 7 doktor odası, 1 acil müdahale, 1 aşılama ve 1 bebek odası yer alacak. Modern cihazlarla donatılacak olan Aile Sağlığı Merkezi üç mahalleye hizmet verebilecek.    

HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Aile Sağlığı Merkezi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “Ataevler, Emekevler ve Uzunçiftlik mahallelerimize, Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet etmek üzere, eski hizmet binamızı İlçe Sağlık Müdürlüğümüze tahsis ettik. Şimdi de kaliteli ve modern hizmet verilebilmesi için yeniden inşa ediyoruz. En kısa sürede tamamlayarak  İlçe Sağlık Müdürlüğümüze teslim edeceğimiz, yeni aile sağlığı merkezimizin hemşehirlerimize hayırlı olmasını ve şifalar getirmesini dilerim” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Genç kızı darp edip sosyal medyada paylaştı

Genç kızı darp edip sosyal medyada paylaştı