03 Aralık 2020 Perşembe

Kaya; “Abdest alarak gireceğiz”

Kaya; “Abdest alarak gireceğiz”

Büyük Birlik Partisi(BBP) Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, Ayasofya’nın ibadete açılması hakkındaki memnuniyetini dile getirdi

12 Temmuz 2020 Pazar 12:33 Güncel

Büyük Birlik Partisi(BBP) Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, Ayasofya’nın müze statüsünden camii statüsüne çevrilmesi ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Kaya; “ Biz Alperenler yıllardır ayasofyanın ibadete açılması için gayret etmiş, mücadele vermiş, bu uğurda hapse atılmış, jop ve gaz yemiş yani bedel ödemişleriz. Elhamdülillah bu güne, bu toya, bu yeni fethe...” dedi.

“AYASOFYA’NIN ZİNCİRLERİ KIRILMIŞTIR”

BBPKocaeli İl Başkanı Remzi Kaya yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “ Ayasofya ya biz Alperenler hiç müze demedik, bizim için hep camii idi. Ecdat yadigarı, Atam Fatih Sultan Mehmet Han in kılıç hakkı, Türkiye Cumhuriyeti nın Egemenlik mührü ile tekrar ibadete açıldı. Rabbim izin verirse 24 temmuz da daha önce bilet ile girdiğimiz camimize tekbirlerle, salavatlarla gireceğiz. Biz Alperenler yıllardır ayasofyanın ibadete açılması için gayret etmiş, mücadele vermiş, bu uğurda hapse atılmış, jop ve gaz yemiş yani bedel ödemişleriz. Elhamdülillah bu güne, bu toya, bu yeni fethe... Ben 86 yıllık Ayasofya camii esaretinde emek veren, eylem yapan, gaz ve jop yiyen tüm Alperen kardeşlerime,  Büyük Birlik Partili dava arkadaşlarıma, Danıştay’a ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.  Ayasofya’nın zincirleri kırılmış, esaretinden kurtulmuştur.

“BAHTİYAR VE SEVİNÇLİYİZ”

Ama Malesef içerideki İslam ve millet düşmanları ile dışarıdaki Bizans artıkları ABD, AB, Yunan, Rus, ve diğer kefereler karardan memnun olmamış, salya sümük ağlamaktatır. İşte tam bu yüzden, arkamızdan kırk iti ağlatıp, havlattığımız için daha da bahtiyar ve sevinçliyiz. Bizlere Ayasofya Camii’nin esaretten kurtulduğunu gösterdiğin gibi, Mescid-i Aksa’nın da esaretten kurtulduğu günleri göster diye dua ediyoruz. Rabbim'in izni ile o da olacak. Cemil Meriç’in dediği gibi “Olimpos Dağı’nın çocukları Hira Dağı’nın evlatlarını asla kabullenmeyecek.” Onlar kabüllenselerdekabüllenmeselerde her türlü zafer ve muvaffakiyetler biz Türk İslam milletinin olacak. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Çocuklarımızdan ellerinizi çekin

Çocuklarımızdan ellerinizi çekin