21 Mayıs 2019 Salı

Kaya: Yaşamı savunan hekimlere minnettarız

Kaya: Yaşamı savunan hekimlere minnettarız

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan CHP Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, “Yaşamı doğuran kadınlar olarak, yaşamı savunan hekimlere minnettarız”  dedi

13 Mart 2019 Çarşamba 12:42 Güncel

CHP Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Kaya’nın mesajı şöyle: ‘’Ülkemizde modern ve bilimsel temelli ilk tıp eğitiminin başlangıç tarihi olan 14 Mart’ın ilk yürüyüşünün bağımsızlık ruhu ile yapıldığına dikkat çeken Kaya “Tıbbiyeliler, 14 Mart 1919’da İstanbul’u işgal eden düşman kuvvetlerini protesto yürüyüşü gerçekleştirmiş, o dönemki hocaları da öğrencilerini yalnız bırakmamıştır. 

HER TÜRLÜ ÖVGÜNÜN ÜZERİNDE

Milli mücadele tarihinde yerini alan bu olay tıbbiyelilerin yurt savunmasındaki hassasiyetini gösteren bir harekettir. Bu nedenle tüm sağlık çalışanlarının geçmişten bugüne en temel insan hakkı olan yaşama hakkının korunmasında ve bu hakkı kullanmamızda gösterdikleri gayretleri her türlü övgünün üzerindedir.

YAPTIRIMLAR YETERSİZ

Bizlere düşen sağlık sisteminin kalitesini daha da yükseltip ilerlemesini sağlayarak hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza daha iyi olanaklar sağlamaktır;ancak sağlık politikaları nedeniyle günden güne artan, derinleşen bir dizi sorunla boğuşmak zorunda olduklarını biliyoruz. Bugün sağlık sektörününkâr amaçlı bir sektör haline getirilmesi, çeşitli nedenlerle giderek artan sağlık hizmeti talepleri, oluşan kaos ortamı ve yaptırımların yetersizliği nedeniyle her gün yüz yüze gelinen psikolojik ve fiziksel şiddet vakaları, sağlık emekçilerinin başlıca sorunlarını oluşturuyor.

MİNNETİMİZ SONSUZ

Bizler yaşamı doğuran kadınlar olarak, fedakarca bu hakkı koruyan tüm sağlık emekçilerine minnet duyuyoruz. Bu vesileyle CHP Kadın Kolları olarak, hayatlarını yaşamı savunmaya adamış, amaçları insanı yaşatmak olan tüm hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Taylan Katak, yeni kitabını imzalayacak

Taylan Katak, yeni kitabını imzalayacak