23 Ekim 2020 Cuma

Kaymakam ceza kestiği Yaman’ın düğününe kendisi de katılmış!

Kaymakam ceza kestiği Yaman’ın düğününe kendisi de katılmış!

Corona virüsü salgını sürecinde alınan tedbirlere uymayarak oğlunun düğününe 1500 davetli çağıran, AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman´a Dilovası Kaymakamlığı para cezası vermişti. Düğüne para cezası kesen Kaymakam Mustafa Asım Aslan’ın da bu düğüne katıldığı ortaya çıktı

23 Eylül 2020 Çarşamba 23:11 Güncel

Corona virüsü salgını sürecinde alınan tedbirlere uymayarak oğlunun düğününe 1500 davetli çağıran, süre sınırını aşan ve yasak olmasına rağmen yemek servisi yaptırdığı belirlenen AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman´a Dilovası Kaymakamlığı Umumi Hıfzısıhha Kanunu´nun 282. maddesine göre 3 bin 180 TL idari para cezası uygulanmasına karar vermişti. Ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü´ne 6 bin 360 TL ve yemek firmasına da 3 bin 180 TL idari para cezası uygulanmıştı. Kent protokolünün yoğun ilgi gösterdiği, Kocaeli Valisi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı’nın da hazır bulunduğu düğünde Umumi Hıfzısıhha Kanunu´nun 282. Maddesine göre çeşitli cezalar kesen Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Aslan’ın da katıldığı ortaya çıktı.

NİKAHI BİNALİ YILDIRIM KIYACAKTI!

Soruşturmayı yapan ve cezayı kesen Kaymakamı Aslan’ın da aynı düğünde olmasını eleştiren CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, şunları söyledi: “Ben kimsenin mutlu gününü eleştirmek istemem ve eleştirmedim de. Ama bu işlerin bir standardı olmalı. Kurallara herkes uymalı. Garibanın düğününe ceza kesilirken, kolluk kuvvetleri müdahale ederken vekillere ayrıcalık tanınmamalı. Bu arada bu düğünün nikah şahidi de sayın Binalı Yıldırım olacaktı.

FIKRA GİBİ BİR OLAY

Kendisi malum korona virüse yakalandığı için katılamadı. Soruşturmayı yapıp, cezayı kesen kişinin de o düğünde olmasını gerçekten garipsiyorum. Fıkra gibi bir olay. Kimi kime şikayet edeceğimizi şaşırdık. Bu ne yaman çelişkidir. Bu arada Kaymakamlığın Karayollarına ceza kesmesi de ayrı bir vaka. Bu cezayı da biz vatandaş olarak vergilerimizle ödeyeceğiz demektir. Keşke kimseye ceza kesilmeseydi. Keşke Cemil Yaman’a da kesilmeseydi. Duygularım bu yönde.”

Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İntihar edeceğini paylaşıp kayalıklardan atladı

İntihar edeceğini paylaşıp kayalıklardan atladı