26 Ocak 2020 Pazar

Kediler 13 yıldır onun yolunu gözlüyor

Kediler 13 yıldır onun yolunu gözlüyor

Körfez Mimar Sinan Mahallesi’nde oturan Füsun Dirim,13 yıldır sokak hayvanlarına günde iki kez mama veriyor. Kediler mama saati gelince toplanma noktalarında onun yolunu gözlüyor.

21 Temmuz 2019 Pazar 18:34 Güncel

Körfez Mimar Sinan Mahallesi’nde oturan ve emekli olan Füsun Dirim,13 yıldır sokak hayvanlarına günde iki kez ilçe turu atarak mama veriyor. Bıkmadan bu hayvanseverliğini devam ettiren Dirim, maliyetlerin artması ve yardım edilmemesi nedeniyle maddi olarak zorlanmaya başladığı yardımı bırakmak zorunda kalacağını söylüyor.

MAMALARI BEKLİYORLAR

Dirim, sabah ve akşam saatlerinde çıkarak, Tütünçiftlik’ten Yarımca’ya kadar belirli noktalara sokak hayvanları için yiyecek bırakıyor. 13 yıldır bunu yapan Füsun Dirim’e alışan sokak hayvanları, zamanı gelince toplanma noktalarına birikerek, mamaların gelmesini bekliyor.

ARTIK ZORLANIYOR

Arabasından inen hayırsever kadını gören sokak hayvanları sevinçle mamalara hücum ederek karınlarını doyuruyor. Bu yardımı 13 yıldır zevk alarak yaptığını söyleyen Dirim, maliyetlerin artmasıyla şartların zorlaştığını ve yardım da görmediğini belirterek, bir süre sonra bu faaliyeti yapamayacağını söylüyor.

"UMUDUMU YİTİRMEDİM"

Füsun Dirim, mamaları bırakırken bazı insanların tepki gösterdiğini, bazı vatandaşlarında takdir ettiğini ama bu çalışmayı gurup halinde yapmak istediğinde aradığı desteği bulamadığını üzülerek belirtiyor. Mahallelerde mamamatik yapılması için belediyeye başvuruda da bulunduğunu ama beklediği desteği bulamadığını söyleyen Dirim, umudunu yitirmediğini de ifade ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi muhtarları ziyarete devam ediyor

Saadet Partisi muhtarları ziyarete devam ediyor