23 Eylül 2020 Çarşamba

KHK ile ihraç edilenler Kocaeli’de

KHK ile ihraç edilenler Kocaeli’de

KHK ile görevinden ihraç edilen Cemal Yıldırım ve arkadaşları görevlerine geri dönmek için yürüyor. Çarşamba günü İstanbul’dan başladıkları hak talebi yürüyüşlerini Ankara’da sonlandıracak olan üçlü Kocaeli'ye geldi

03 Eylül 2020 Perşembe 14:27 Güncel

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Ankara Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü’nde çalışan Cemal Yıldırım yaklaşık dört yıl önce OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden ihraç edildi. OHAL döneminden yayımlanan KHK ile görevinden ihraç edilen Cemal Yıldırım, görevine geri dönme talebiyle sürdürdüğü eylemlerine, İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüşle devam ediyor. 2 Eylül Çarşamba günü İstanbul Kadıköy’den Resul Kalyoncu ve Muhammed Semih Karaoğlu ile yola çıkan Cemal Kalyoncu Kocaeli Eğitim Sen şube binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. KESK Şubeler Platformu’nun organize ettiği basın toplantısına HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Tümbel Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş ve KESK Dönem Kocaeli Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Yeliz Karstarlı katıldı.

SOYKIRIMA TABİ TUTULUYORUZ

Basın açıklamasında konuşan Cemal Yıldırım, “Adalet söylemi ve KHK’ların iptal edilmesi talebiyle yola çıktık. Her gittiğimiz yerde devletin asker ve polisi bize müdahale ediyor.  Ailelerimizle birlikte soykırıma tabi tutuluyoruz. Çocuklarımızın bursları iptal ediliyor, sosyal haklarımız elimizden alınıyor. Ülkenin %46’sı KHK ne demek bilmiyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Türk Diyanet Vakıf-Sen kongreye gidiyor

Türk Diyanet Vakıf-Sen kongreye gidiyor