17 Ocak 2021 Pazar

Kızını köpek ısıran anne isyan etti!

Kızını köpek ısıran anne isyan etti!

İzmit Yuvam Akarca Mahallesi’nde oturan Tuğba Ham isimli kadın, dün kızının köpeklerin saldırısını uğradığını ve bacağından ısırıldığını belirterek, isyan etti: “Canımın canından kan aktı. Artık yeter. Herkesin evlatları var; bu acıyı, bu psikolojiyi kızım nasıl atlatacak!” dedi

19 Aralık 2020 Cumartesi 16:22 Güncel

İzmit Yuvam Akarca Mahallesi’nde oturan Tuğba Ham, 12 yaşındaki kızı Cemre Nur ile Yahyakaptan Mahallesi’nde yürürken 10-15 köpeğin saldırısına uğradıklarını söyledi. Köpek saldırısı sırasında kızının bacağından ısırıldığını belirten Tuğba Ham, “Canımın canından kan aktı. Artık yeter, mahallelerimiz köpeklerle doldu. Bu köpekleri barınaklara götürün” dedi.

BU PSİKOLOJİYİ NASIL ATLATACAK

Tuğba Ham yaşadıklarını şöyle anlattı: “Dün kızımla birlikte Yahyakaptan Mahallesi’nde Arasta Park AVM karşısında bulunan caddede yürürken 10–15’e yakın köpek tarafından saldırıya uğradık. Kızım köpekler tarafından ısırıldı. Hemen hastaneye götürdüm. Kuduz ve tetanos aşısı yaptırdık. Bunun için adli vaka tutuldu. Yeter artık. Mahallelerimiz köpek doldu. Bu köpekleri barınaklara götürün. Her gün şikayet ediyoruz, ilgilenen yok. Birileri artık bu köpekleri götürsün. Sadece ben değil, çok fazla insan şikayetçi bu durumdan. Canımın canından kan aktı bu köpekler yüzünden. Herkesin evlatları var; bu acıyı, bu psikolojiyi kızım nasıl atlatacak!”

İLGİLİ BÖLÜM AÇIĞA ALINMIŞ

Kızının köpekler tarafından ısırılması sonrası İzmit Belediyesi Whatsap hattına şikayette bulunarak köpeklerin götürülmesini istediğini belirten Tuğba Ham, “Onlara şöyle yazdım: ‘Köpek saldırısına uğradık. Kızımı ısırdılar. Şikayetçiyim, artık yeter. Köpekleri uzaklaştırın bu semtlerden. Bugün canımın canından kan damladı.’ Belediyeden gelen cevap ise "Yahya Kaptan’daki köpek ölümü sonrası ilgili bölüm hakkında soruşturma başlatıldığı ve ilgili bölüm çalışanlarının açığa alınması sebebiyle bir süre hizmet veremeyecekleri yönünde oldu” diye konuştu.

Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Izmitli

21 Aralık 2020 Pazartesi 00:14

15-20 köpek saldırı yapmış olsa böyle ucuz atlatamazdınız. Kimbilir ne yaptınız Hayvan korkup ısırdı. Ayrıca kanun var köpekler yaşadığı yeti sakinidir. Öyle barınakta felan köpek yok o tür yerlerde kısırlaştırma olur okadar. Kapınıza 2 kap su kot yemek koyun bakalım köpek ısırıyor mu? Köpekleri sevmiyorsunuz köpek tehdit algılıyor.Kopegin gözünün içine bakma ilgilenme o da sana yönelmesin.

yuvam akarca

19 Aralık 2020 Cumartesi 18:16

Bende yuvam akarcada oturuyorum,20 gün içinde sabah işe giderken iki kez köpeklerin saldırısına ugradım.hergün birine saldırdıklarınıda duyuyorum,izmit belediyesini ayrı aradım kocaeli belediyesini ayrı aradım,çözüm bulamayınca cimere yazdım.2-3 köpeği topladılar sadece.sorun hala devam ediyor.bir çözüm getiren yok.korkumuzdan sokaga cıkamıyoruz.hayvan haklarından bahsediyor herkes,peki insan hakları ne olacak!!!

Haydarpaşa

19 Aralık 2020 Cumartesi 17:04

Köpeğe birşey olmadıysa bizim canımızın bir önemi yok. Küçük bir kaç ısırığın önemi yok. Çocuk önemli değil. Köpek severler devreye girmeli..ödüllendirmeli zavallı köpekleri..

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli Körfez Ağrılılar Derneği’ne teşekkür ziyareti

Kocaeli Körfez Ağrılılar Derneği’ne teşekkür ziyareti