28 Mart 2020 Cumartesi

Kocaeli Büyükşehir’den şikayet var

Kocaeli Büyükşehir’den şikayet var

Whatsapp ihbar hattımıza bir mesaj atan vatandaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde, çok basit bir evrak alabilmek için kendisine çile çektirildiğini iddia etti

26 Şubat 2020 Çarşamba 17:07 Güncel

Whatsapp ihbar hattımıza bir mesaj atan vatandaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yaşadıklarını yazarak şikayette bulundu. Yeşim Akpınar isimli vatandaş, çok basit bir evrak alabilmek için oradan oraya gönderildiğini ve bu işin çileye döndüğünü iddia etti. İşte o vatandaşın anlattıkları: ‘’Sabah ilk iş Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına gittim. Yol ücreti alabilmek için rayiç bedeli belirten bir yazı istedim. Danışma; Karşı binada Bülent Bey var ona gidin dedi. Karşı binaya geçtim girişteki iki görevliye isteğimi belirttim. Görevliler ikinci katta Bülent Bey’e çıkmamı söylediler. Merdivende karşılaştığım bir görevliye Bülent Bey’in odasını sordum; gösterdiği odaya yönelip isteğimi belirttim. Bülent Bey başvurum olup olmadığını sordu. Onun içim buradayım, nasıl yapmam gerekiyor dedim.

NE KADAR ZORMUŞ

Ana binada çözüm masasına başvuru yapın, yardımcı olacaklar dedi. Dediği gibi çözüm masasına gittim. Sıra numarası alıp derdimi tekrar üçüncü kez anlattım. Dilekçe yazmam önerildi. Yazdım; elime bir barkod verdiler takip numarasıymış. Ne olacak dedim; adresinize posta yoluyla gelecek dedi. Şu an lazım veremez misiniz dedim; o zaman ulaşım daire ye gidin dediler. Oradan geliyorum zaten size gönderdiler. Ne gerek var postaya. E-5’in diğer yüzendeyim camından görünüyorsunuz. Tek sayfa bilinen bir evrak niye bu kadar zor vermek diye sordum. Yapabileceğim bir şey yok postayı bekleyin dedi.

BASİT BİR EVRAK İÇİN

Sonra iş yerime döndüm. Öğlenden sonra bir telefon aldım; dilekçenizde güzergah belirtmemişsiniz. Eksik düzeltin dedi. Orada neden hatırlatmadınız diyorum; bizim üç yüz güzergahımız var diyor. Tüm işçi yol ücretleri, şehir içi yol ücretinden hesaplanır bu da bilinmiyor zaten yetkililerce. Çok ilginç bürokratik bu süreç, tek sayfa şehir içi yol ücretini gösterir belge için ve yol ücreti belli. Çoğu belediye bu belgeyi web sitesinde yayınlıyor. Gelin görün ki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çok basit bir evrak için bile bürokrasi sonuna kadar işletiliyor.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Eylem yapınca saldırıya uğradılar

Eylem yapınca saldırıya uğradılar