04 Temmuz 2020 Cumartesi

Kocaeli'de Mayıs ayında 8 işçi can verdi

Kocaeli'de Mayıs ayında 8 işçi can verdi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi tarafından açıklanan 2020 Mayıs ayı İş Cinayetleri Raporu’na göre en az 156 işçi yaşamını yitirirken, Kocaeli’de ise 8 işçi iş cinayetlerine kurban gitti

06 Haziran 2020 Cumartesi 15:03 Güncel

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, 2020 Mayıs ayı iş kazaları raporunu açıkladı. Verilere göre, Mayıs ayında 156 işçi yaşamını yitirdi. Ölümler en çok tarım, inşaat, taşımacılık, ticaret/büro, belediye/genel işler, metal, sağlık ve tekstil işkollarında gerçekleşti. En fazla ölüm nedenleri sırasıyla Covid-19, trafik/servis kazası, ezilme/göçük, kalp krizi, yüksekten düşme, zehirlenme/boğulma, şiddet, patlama/yanma, intihar ve elektrik çarpması olduğu belirtildi.

KOCAELİ’DE 8 KİŞİ

Kocaeli’de ise mayıs ayında hayatını kaybeden işçi sayısının 8 olduğu açıklandı. Bu dönemde en fazla ölüm ise İstanbul’da yaşandı. 30 işçi İstanbul’da yaşamını yitirdi. 9 ölüm İzmir’de, 6’şar ölüm Antalya, Bursa ve Denizli’de, 5’er ölüm Ankara ve Gaziantep’te, 4 ölüm Trabzon’da, 3’er ölüm Aydın, Çanakkale, Edirne, Kayseri, Osmaniye, Sakarya, Samsun ve Tekirdağ’da, 2’şer ölüm Erzurum, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Sivas, Şanlıurfa ve Zonguldak’ta, 1’er ölüm Adana, Afyon, Ağrı, Aksaray, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Giresun, Hatay, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırklareli, Kilis, Konya, Kütahya, Manisa, Muş, Niğde, Siirt, Şırnak, Uşak, Van, Yalova, Yozgat ve Özbekistan’da yaşandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat Yılmaz

06 Haziran 2020 Cumartesi 22:55

Özbekistan??

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ormanya, kapılarını ziyaretçilere açtı

Ormanya, kapılarını ziyaretçilere açtı