15 Ağustos 2020 Cumartesi

Kocaeli'de tek uyarı Büyükşehir personeline!

Kocaeli'de tek uyarı Büyükşehir personeline!

İstanbul Tuzla’da dün meydana gelen yangında havaya salınan kimyasallar, Eskişehir’e kadar ulaştı. Kocaeli Valiliği’nden konuya ilişkin  henüz bir açıklama yapılmaması dikkat çekerken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sadece personelleri için açıklama yaptı

19 Eylül 2019 Perşembe 13:30 Güncel

Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen kimya fabrikası yangını sonucu hava yayılan kimyasalların Kocaeli, Sakarya ve Eskişehir bölgelerine yayıldığı belirtilmişti. Cuma günü Kocaeli’de beklenen yağış sebebiyle havada biriken kimyasalların yeryüzüne inmesi büyük tehlike oluşturuyor. Kimyasalların riski hakkında Honda Fabrikası ve Pirelli Fabrikası’nın çalışanlarına yönelik uyarısından sonra bir uyarı da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden geldi.

BİR UYARI DA BÜYÜKŞEHİR'DEN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Departmanı personellerine açık alanlarda bulunmamaları konusunda uyarıda bulundu. Büyükşehir tarafından yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi: "Değerli Çalışanlarımız; Tuzla Organize Sanayi Bölgesi'nde bir kimya fabrikasında dün (18/09/2019) yangın çıkmıştır. Yangının bir kimya fabrikasında olmasından dolayı çevreye zehirli nitelikte gazlar yaydığı haberlerde belirtilmektedir. Tedbir amaçlı mümkün mertebe açık alanlarda bulunmamanızı ve yarın (Cuma günü) yağması beklenen yağmurdan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP'li gençlerin davası yine ertelendi

CHP'li gençlerin davası yine ertelendi