04 Aralık 2020 Cuma

Kocaeli’deki inşaatlar afete hazır mı?

Kocaeli’deki inşaatlar afete hazır mı?

Tekniğin ve bilimin gücüne inanan Kain İnşaat Genel Müdürü Cem Karaduman, 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü’nde, afete dirençli yapılaşmanın önemine dikkat çekti

12 Kasım 2020 Perşembe 21:49 Güncel

Tekniğin ve bilimin gücüne inanan Kain İnşaat Genel Müdürü Cem Karaduman, 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü’nde yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi. “İçinde yaşadığımız evimiz, ders dinlediğimiz okullar, alışveriş için gittiğimiz mağaza, ya da marketler, eğlence ve kültür merkezleri ile çalıştığımız iş yerleri, bir afet durumunda uğrayabileceğimiz zararı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Ülkemizdeki yapısal risklerin önemli bölümü, inşaatlarda standartlara ve yönetmeliklere uyulmamasından kaynaklanmaktadır. Olası afetler karşısında büyük can ve mal kayıplarının önlenmesi için, kentimizdeki güvenliği yetersiz olan binaların derhal güçlendirilmesi ya da yıkılıp yeniden inşa edilmesi gereklidir.”

DEPREM YÖNETMELİKLERİNE GÖRE YAPILIP YAPILMADIĞINI SORGULAMAK GEREKİR

Kain İnşaat olarak, kaliteden asla ödün vermediklerini ifade eden Kain İnşaat Genel Müdürü Cem Karaduman, “Binaların afetlere karşı güvenliği, inşaatın başlamasından binanın kullanıma açılmasına kadar geçen tüm aşamaları kapsar. İmar Kanunu, Yapı Denetim Kanunu ve Belediyelerce uygulanmakta olan İmar Yönetmelikleri bu aşamaları belirler ve tanımlar. Oturduğumuz veya satın alınacak binaların ilgili deprem yönetmeliklerine göre yapılıp yapılmadığını sorgulamak gerekir. Aynı zamanda güvenli, kaliteli, sağlam malzemeler kullanılıp kullanılmadığına bakmak gerekir.”

AFETE KARŞI HAZIRLIKLI BİNALAR İNŞA EDİLMELİDİR

Satın alacağımız binaların mimarlar ve inşaat mühendisleri tarafından tasarlanmış, yasa ve yönetmeliklere uygun şekilde  inşa edilmiş olmasına dikkat çeken Kain İnşaat Genel Müdürü Cem Karaduman, sözlerini şöyle tamamladı. “İnşaatın usta işçiler tarafından yapılmış olmasına, ruhsatının ve iskânının olmasına, proje amacına uygun olarak kullanılmasına ve yapılmış olan değişiklikler için tadilat ruhsatının bulunmasına dikkat etmeliyiz. Tüm bunlar binalarımızın afete karşı hazırlıklı olma imkanı verir. ”

GELECEKTE DE FARKIMIZI ORTAYA KOYMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kartepe’ye yaptığı My Life projesiyle adından sıkça söz ettiren Kain İnşaat, hayallerinizi inşa etmeye devam ediyor. Güvenin, değişimin ve başarının temsilcisi olan Kain İnşaat, yüksek inşaat kalitesine sahip son inşaat teknikleri ve güvenilir mühendisliği ile farkını daima ortaya koyuyor. Kain İnşaat, bulundukları bölgelere değer katan, insan mutluluğunu projelerinin merkezine koyan, gerek yatırımcı gerekse konut kullanıcısı için en iyi alternatifleri sunan pek çok projeyi hayata geçirdik. Gelecekte de farkımızı ortaya koymaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Eşi ve oğlunu öldürdü, intihar etti!

Eşi ve oğlunu öldürdü, intihar etti!